Recenzje

Otworzyć się na miłość

„Jesteś wszystkim, czego pragnę” to powieść, którą pochłonąłem w jednej chwili. Nie potrafiłem oderwać się od historii zarysowanej przez Katarzynę Misiołek. Autorka stworzyła historię prawdziwą, wiarygodną, która mogła wydarzyć się w wielu związkach.

Jeśli kochacie poznawać poruszające historie, a Wasze czytelnicze serca spragnione są porywów, to najnowsza książka Katarzyny Misiołek jest właśnie dla Was. Autorka w powieści „Jesteś wszystkim, czego pragnę” w poruszający sposób ukazuje historię dwóch nieznających się dotąd osób.

Osób, które z jednej strony pragną miłości, z drugiej zaś w obawie przed zranieniem boją się otworzyć na uczucie. Myślę, że wielu z nas stanęło przed takimi dylematami. Chęć bliskości z drugą osobą, pragnienie szczęścia sprawiają, że otwieramy się na miłość, na uczucie, które rozpala. Niestety bywa i tak, że prowadzi ono do załamania się wiary w drugiego człowieka.

Historia Carli i Michała uświadamia nam, że pomimo trudnych i bolesnych doświadczeń warto otworzyć się na miłość. Oczywiście każdy kto został zraniony w przeszłości, do każdej nowej relacji podchodzi z dystansem, z nieufnością. Lecz ważne jest aby nie zamykać się, próbować małymi krokami dać szansę na szczęście w miłości. Przecież tak bardzo tego pragniemy.

Myślę, że historia bohaterów tej powieści jest tą, w której możemy odnaleźć siebie, swoje dylematy związane z nawiązywaniem miłosnych relacji. Obawa, niepewność, lecz także radość i szczęście u boku drugiego człowieka to uczucia, które tak samo jak Carli i Michałowi towarzyszyły również i nam w poszukiwaniu miłości. Katarzyna Misiołek stworzyła powieść realną, prawdziwą, gdyż historia jej bohaterów może być naszą historią. Możemy wiele z niej wziąć dla siebie, jak i odnaleźć w niej siebie.

Carla nie mogąc znieść ciągłych poniżeń ze strony męża, postanawia odejść od Massima. Od dawna czuła, że jej serce zamknęło się na uczucie do mężczyzny. Wsiadając do pociągu do Warszawy nie wiedziała jeszcze, że rozpoczyna podróż do nowego życia. Nie sądziła, że wkrótce los pozna ją z Michałem. Chirurg zawiódł się na osobie, której ofiarował swoje serce. Bolesne doświadczenia tych dwojga sprawiły, że z rezerwą podchodzą do drugiego człowieka. Jednak, gdy niespodziewanie wpadają na siebie, powoli uświadamiają sobie, że pomimo zranienia warto spróbować zawalczyć o swoje szczęście w miłości.

„Jesteś wszystkim, czego pragnę” to powieść, którą pochłonąłem w jednej chwili. Nie potrafiłem oderwać się od historii zarysowanej przez Katarzynę Misiołek. Autorka stworzyła historię prawdziwą, wiarygodną, która mogła wydarzyć się w wielu związkach. Zdrada, poniżanie, wygasające uczucia, często zdarzają się w prawdziwym życiu.

Ta książka uświadamia nam, że warto podjąć starania, by znaleźć miłość swojego życia, ponieważ to właśnie miłość dla wielu z nas jest wszystkim, czego pragniemy. Najnowszą powieść Katarzyny Misiołek zapisuję na listę Najlepszych Interesujących Książek. „Jesteś wszystkim, czego pragnę” chętnie polecam każdemu, kto łaknie porywów serca.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…