Recenzje

Oswoić czas i przestrzeń

Marta i Paweł Widawensisowie przekazują wiele ważnych i mądrych wartości. Myślę, że każdy z nas odczyta te wiersze inaczej, zgodnie z własnym systemem wartości i światopoglądem. Najważniejsze jest to, że wiersze te otwierają nas na myślenie, analizowanie.

„Czas i przestrzeń. Preludium” to zbiór wierszy Marty i Pawła Widawensisów. Wiersze te pozwalają nam przyjrzeć się czasowi oraz przestrzeni, w których funkcjonujemy. Dzięki tym wierszom możemy dostrzec jego bezwzględność. Ważne, aby z czasem i przestrzenią oswoić się, tak, aby działał na naszą korzyść.

W tomiku „Czas i przestrzeń. Preludium” wiersze zostały podzielone na dziewięć „kierunków” zależnych od tych geograficznych. A każdy z nich, choć zerka w inną stronę, to tak naprawdę pozwala spojrzeć w istotę przemijania.

Marta i Paweł Widawensisowie przekazują wiele ważnych i mądrych wartości. Myślę, że każdy z nas odczyta te wiersze inaczej, zgodnie z własnym systemem wartości i światopoglądem. Najważniejsze jest to, że wiersze te otwierają nas na myślenie, analizowanie. I tylu ilu jest czytelników, to tyle będzie rozważań na temat czasu i przestrzeni. To, co piękne w wierszach, to ich siła przesłania, to możliwość (dla każdego z nas) podjęcia analizy.

Czas i przestrzeń. Preludium” to wiersze pełne mądrości, skłaniające nas do rozmyślań. Lecz nie tylko tomik ten zawiera mądrości. Znajdziemy w nim humorystyczne podejście dotyczące logiki szefa odnośnie naszej punktualności. Wiele ciekawych rozważań znajdziemy tu wobec życia. Myślę, że każdy, kto sięgnie po ten tomik, znajdzie coś dla siebie – zgodnie z własnym światopoglądem oraz wrażliwością na poezję.

Tomik wierszy ukazał się nakładem Wydawnictwa Manufaktura Słów

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…