Recenzje

Odkrywanie historii ludzkości

„Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” to bogato ilustrowana publikacja, która z humorem i mądrością w formie opowieści ukazuje historię ludzkości. Poznajemy historię rewolucji agrarnej. Czytając tę książkę możemy dowiedzieć się jak bardzo osadnictwa ewoluowało, jak kształtowało się pod wpływem łowieckiego trybu wielu plemion.

Nie ukrywam, że historia ludzkości budzi moją ciekawość. Często zastawiam się jak żyli nasi przodkowie. Nie mam tu na myśli tylko dziadków, lecz przodków z początków historii naszej cywilizacji. Ciekawi mnie jak tworzyła się nasza historia, jak wyglądało życie, codzienność. I choć dzisiejsze problemy są całkiem inne od strapień ludzi pierwotnych, wiem, że nasi przodkowie radzili sobie z nimi w oparciu o własne doświadczenia i umiejętności. Lecz nie o problemach będzie to recenzja, tylko o publikacji autorstwa Yuvala Noaha Harariego opatrzonej rysunkami Davida Vandermeulena i Daniela Casanavego.

Harari jest izraelskim historykiem, którego wcześniejsze publikacje osiągnęły milionowe nakłady. David i Daniel są twórcami powieści graficznych.

„Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” to bogato ilustrowana publikacja, która z humorem i mądrością w formie opowieści ukazuje historię ludzkości. Poznajemy historię rewolucji agrarnej. Czytając tę książkę możemy dowiedzieć się jak bardzo osadnictwa ewoluowało, jak kształtowało się pod wpływem łowieckiego trybu wielu plemion. Możemy przekonać się jaki wpływ miało rolnictwo na kształtowanie się życia naszych przodków? Czy ich życie uzależnione było od rolnictwa? A może to właśnie rolnictwo uzależnione było od życia naszych przodków?

„Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” to książka jakże ciekawa, przedstawiająca wiele ważnych wydarzeń historycznych. To bardzo interesująca lekcja historii. Nie tylko ze względu na ciekawy temat, lecz również dzięki formie komiksu. Dzięki temu książka ta uczy i bawi, bawi i uczy. A taka forma nauki jest niezmiernie ciekawa. Nie nudzi, lecz budzi zainteresowanie, rozwija wyobraźnię, zachęcając czytelnika do zgłębiania swojej wiedzy.

Yuval Noah Hararii ukazuje nam wiele ważnych i ciekawych informacji o naszych przodkach. Natomiast David Vandermeulen i Daniel Casanave zilustrowali tę wiedzę, sprawiając, że chłoniemy ją jeszcze bardziej, dzięki czemu w naszej wyobraźni powstają obrazy naszych przodków – jakże prawdziwe, realne – na wyciągnięcie ręki.

Książka „Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji. Tom 2” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…