Recenzje

Numer jeden 2022 roku

„Gra” to thriller psychologiczny, który mocno wdziera się do naszej psychiki, pozostawiając w niej trwały ślad, dając jednocześnie do myślenia. Sara Antczak ukazała swój niebywały kunszt w tworzeniu zawiłej intrygi i kreacji bohaterów. Każdy z nich ma swoje grzeszki. Każdy z nich znalazł się w miejscu, w którym walczy na śmierć i życie.

Na podium NIK – Najlepszych Interesujących Książek 2022 roku robi się bardzo gęsto. Konkurencja jest duża. Jednak na jego szczycie znajduje się „Gra” Sary Antczak. To historia zatrważająca, maksymalnie skupiająca naszą uwagę. Koncentracja czytelnika podczas lektury pracuje na najwyższych obrotach. Rollercoaster towarzyszy nam na każdej stronie, którą przerzucamy nie zważając na czas. Historia stworzona przez autorkę zapiera dech w piersiach. Dodam więcej, to gotowy materiał na kinowy hit.

„Gra” to thriller psychologiczny, który mocno wdziera się do naszej psychiki, pozostawiając w niej trwały ślad, dając jednocześnie do myślenia. Sara Antczak ukazała swój niebywały kunszt w tworzeniu zawiłej intrygi i kreacji bohaterów. Każdy z nich ma swoje grzeszki. Każdy z nich znalazł się w miejscu, w którym walczy na śmierć i życie. Dodatkowo musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości. Sześciu bohaterów, to sześć różnych życiowych doświadczeń. Nie łatwych, traumatycznych.  

Wiktoria, Tymon, Marika, Aleks, Lana, Daniel – każdy z nich skrywa mroczną tajemnicę swej przeszłości. Teraz podczas gry w podchody nie tylko zmierzyć muszą się z demonami, lecz również z pułapkami pozostawionymi w Puszczy Posoczyńskiej przez Zwiadowców. Zwiadowców, którzy zwerbowali młodych ludzi, znając ich przeszłość. Ta wydawałoby się niewinna gra, przerodziła się w walkę na śmierć i życie. Na każdej stronie poznajemy ich życie, niepozbawione złych przeżyć. Dodatkowym elementem jest legenda o wiedźmie. Zatem każdy, kto wejdzie do tego lasu, już z niego nie wyjdzie. Czyżby? Sprawdźcie to sami! Pytanie – czy się odważycie!?

Nie ukrywam, że czytałem tę książkę z zapartym tchem. Śledziłem losy bohaterów, kibicując im, aby bezpiecznie wydostali się z lasu. Czy jednak uda im się przejść tę „Grę”? Jakie sidła zastawili na nich Zwiadowcy? Czy gra jest pokutą za ich grzechy? Wiele pytań pojawiało się w mojej głowie. Poszukiwanie odpowiedzi było niczym gra w podchody. A gdy dodam, że cała intryga łączy się z zaginięciem maturzystów sprzed lat, to tylko podsycę Waszą ciekawość oraz chęć do sięgnięcia po „Grę” – Najlepszą Interesującą Książkę 2022 roku.

Każdy czytelnik wraz z bohaterami książki poszukiwać będzie czerwonych znaków i kopert, które są zapowiedzią kolejnych zadań. Czytelniku, pamiętaj – „podążaj za czerwonymi znakami”. Wówczas Twoje emocje rozgrzeją się do czerwoności.

Bez wątpienia „Gra” to solidny kawał thrillera psychologicznego, w którym Sara Antczak doskonale połączyła wszystkie nitki tej fabuły. Czytając tę książkę miałem wrażenie, że sam znajduje się w środku lasu i walczę z uczestnikami podchodów. Każda chwila spędzona w tym miejscu naszpikowana była lękiem o ich życie, o to jak zakończy się ta historia. A proszę mi wierzyć finałowa rozgrywa zeelektryzowała mnie z maksymalną siłą. Co czeka Wiktorię, Tymona, Marikę, Aleksa, Lanę i Daniela? Przekonajcie się sami i wejdźcie do „Gry”.

Sara Antczak fenomenalnie ukazała rysy psychologiczne bohaterów. Stworzyła historię wręcz niewyobrażalną. A to wszystko połączyła genialnym stylem, który w pełni przypadł mi do gustu. Takie kryminały chce się czytać. I z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki. Każdy kto sięgnie po „Grę” również tak jak ja wyczekiwać będzie premiery kolejnego thrillera Sary Antczak. Po przeczytaniu tej książki jestem przekonany, że polski thriller zyskał na wartości.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…