Recenzje

Nowe otwarcie Bernarda Miniera

Bernard Minier ma talent do tworzenia wciągających historii, a jego pomysłowość nie ma granic. Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że francuski pisarz jest doceniany również poza granicami swojego kraju. A ja czekam na kolejną część z Lucią Guerrero. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, będzie wyczekiwać razem ze mną.

Bernard Minier jest mistrzem francuskiego thrillera. Nie tylko czytelnicy z tego kraju doceniają jego twórczość. Również polski czytelnik zachwyca się historiami stworzonymi przez autora. „Lucia” to pierwsza część nowego cyklu z porucznik Lucią Guerrero. To kolejna książka autora, którą serwuje czytelnikom maksymalne doznania. A kryminalna zagadka to prawdziwa uczta dla czytelników, którzy mają w sobie gen detektywa.

Lucia Guerrero funkcjonariusza Głównej Jednostki Operacyjnej jest bohaterką, której nie można zapomnieć. Jest jedyna w swoim rodzaju, nieszablonowa, nieustraszona i nieugięta. Nie ma takiej jak ona. A sprawa, której się podejmie, wymagać będzie od niej skupienia, zaangażowania oraz umiejętności, których można jej pozazdrościć. Lucia podejmie się skomplikowanej sprawy schwytania mordercy, który 30 kilometrów od Madrytu powiesił na krzyżu funkcjonariusza Gurardia Civil. Dlaczego sierżant Sergio Castillo Moreira zginął w tak bestialski sposób? Jakie przesłanie pozostawił morderca? Jak się okazało zamordowany był policyjnym partnerem Guerrero.

Poznajemy również grupę doktorantów Uniwersytetu w Salamance, którzy odkryli istnienie mordercy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że morderca ten przez trzydzieści lat był nieuchwytny. Miejsca przestępstw wzorował  na scenach z barokowych obrazów.

W sprawie prowadzonej przez Lucię pomocna będzie wiedza pracowników Uniwersytetu. Profesor kryminologii i kryminalistyki Salomon Borges będzie ogromnym wsparciem w prowadzonej przez Guerrero sprawie. Czy sztuczna inteligencja DIMAS naprowadzi na właściwy trop? A czym jest owa sztuczna inteligencja? To opracowany system bazy i algorytmów, który jest nieocenionym wsparciem w rękach służb.

Nie ukrywam, że seria z Martinem Servazem zdobyła moje czytelnicze uznanie. Natomiast nowy cykl z Lucią Guerrero również zasługuje na wysokie noty.

Zatem mogę potwierdzić, że Bernard Minier ma talent do tworzenia wciągających historii, a jego pomysłowość nie ma granic. Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że francuski pisarz jest doceniany również poza granicami swojego kraju. A ja czekam na kolejną część z Lucią Guerrero. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, będzie wyczekiwać razem ze mną.

Książka „Lucia” ukazała się nakładem Wydawnictwa Dom Wydawniczy Rebis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…