Recenzje

Niezwykła moc ukryta w bajce.

Dzięki Alicji Podgrodzkiej do rąk najmłodszych czytelników trafia niezwykła bajka na kartach której tkwi wyjątkowa moc. „Jeżyk zwany Pajacykiem” to opowieść, która wykorzystywana może być również w biblioterapii. Bajka ta, nie tylko daje czytelnikowi możliwość poznania ciekawej historii. Ta bajka, to coś znacznie więcej, gdyż adresowana jest dla dzieci dla których szpital jest drugim domem. Pozwala ona wnieść otuchę, która w walce z chorobą pozwala łatwiej znosić pobyt w warunkach szpitalnych.

 

Alicja Podgrodzka zaprasza swoich czytelników do poznania historii pajacyka – Jeżyka. I tak sobie myślę, że bajka ta pisana dla dzieci, powinna również trafić do rąk starszych czytelników, ponieważ Autorka dotyka tutaj ważnych aspektów, które również dotyczą starszych. Alicja Podgrodzka dotyka nie tylko kwestii oswajania się dziecka ze szpitalną rzeczywistością, lecz również nie przechodzi obojętnie obok kwestii związanych z odrzuceniem, poczuciem tęsknoty. Szczególnie uczucie to nabiera na sile, gdy Edytka porzuca ukochanego dotychczas pajacyka na rzecz nowej lalki, którą otrzymała od babci. Porzucony pajacyk nie potrafi zrozumieć, dlaczego został tak potraktowany przez dziewczynkę, dla której był oparciem. Za wszelką cenę stara się zwrócić na siebie uwagę innych dzieci. Tak bardzo pragnie bawić się razem z dziećmi.

Pewnego dnia los uśmiecha się, gdyż Jeżyk trafia w objęcia zapłakanego Piotrusia. Po pewnym czasie maskotka wraz z chłopczykiem zostają wypisani do domu, a ich przyjaźń umacnia się jeszcze bardziej. Nić przyjaźni jaka zawiązuje się między nimi porusza do łez. Jednak czy będzie ona na tyle silna, by pojawiające się trudności nie zniszczyły jej siły? Warto sięgnąć po tę bajkę i przekonać się jak potoczyły się dalsze losy bohaterów. „Jeżyk zwany Pajacykiem” to bajka o terapeutycznej sile, która dodaje wiary i otuchy w trudnych dla dzieci chwilach. Ogromne brawa należą się Pani Alicji Podgrodzkiej. Dlatego też nie dziwi fakt, iż ta właśnie bajka zdobyła pierwsze miejsce w konkursie „Książka Przyjazna Dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Słowa uznania należą się również Pani Aleksandrze Włodarczyk, autorce pięknych ilustracji, które są doskonałym uzupełnieniem poznawanej historii, dzięki czemu czytelnik może zobaczyć poznawaną historię na własne oczy.

Wiadomo, że bajki bawią, uczą i wychowują. Ta bajka ma jeszcze większą moc, dodaje dzieciom otuchy w chorobie. Wsparcie to ma ogromne znaczenie. Ogromne znaczenie ma również fakt, iż bajka ta jest odzwierciedleniem prawdziwej historii z życia Autorki, która przyznaje, że ta bajka to cząstka Jej samej. W 2003 roku dwuletni syn Autorki – Kubuś trafił do szpitala i tak samo jak bajkowy Piotruś na półce ze szpitalnymi zabawkami znalazł pluszaka. Alicja Podgrodzka w tej właśnie bajce dzieli się z nami historią, która jest opowieścią „o szczęśliwym życiu mimo przeciwności losu”. Za egzemplarz recenzencki dziękuję Autorce bajki Alicji Podgrodzkiej.

P.S. Z całego serca dziękuję również za to, że 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza książki  przekazane jest na rzecz Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, w którym przeszło trzydzieści lat temu przyszedłem na świat.

Warto wzbogacić swoją biblioteczkę tą niezwykłą bajką. Zapraszam na stronę Autorki https://alicjapodgrodzka.com/produkt/jezyk-zwany-pajacykiem/. 

Alicja Podgrodzka przygotowała niespodziankę, po wpisaniu kodu CZYT-NIK, otrzymamy rabat 25%. Kupon jest ważny do 15 maja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…