Recenzje

Na tropie mordercy

Bez wątpienia „Czerwony śnieg” to kryminał, który znajduje się na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek, a Alex Kava ma należne miejsce w czołówce moich ulubionych autorek. Nie bez powodu czytelnicy tak chętnie sięgają po książki jej autorstwa. Myślę, że wielu czytających tę recenzje zgodzi się z moją opinią.

Myślę, że każdy miłośnik kryminałów doskonale zna twórczość Alex Kavy. Jeśli nie, to nie jest fanem tego gatunku. Jeśli tak, to oznaczać może tylko jedno – doskonale zna się na kryminale. Ma doskonałego nosa, tak samo, jak amerykańska autorka bestsellerów.

„Czerwony śnieg” to siódma już część cyklu Ryder Creed. Natomiast Alex Kava zabiera nas do Nebraski. To właśnie tutaj Ryder Creed i Grace biorą udział w akcji poszukiwawczej. Dołączają oni do specjalnej grupy kierowanej przez agentkę FBI Maggie O’Dell. Niestety pewne znalezisko przerywa ich pracę. Listonoszka w przydrożnym rowie odnajduje czarny plastikowy worek. Jego zawartość mrozi krew doświadczonych policjantów. Na domiar złego dochodzi do zaginięcia młodej kobiety. Śledczy zastanawiają się, czy te dwie sprawy mają wspólny mianownik? Dlatego też podjęto decyzję o wszczęciu poszukiwania. Niestety warunki pogodowe nie sprzyjają akcji. Burza śnieżna zaciera wszelkie ślady.

Alex Kava ponownie dowiodła, że potrafi związać intrygującą historię. Jej doskonały styl, stworzeni przez nią bohaterowie oraz historia, to elementy, które sprawiają, że lektura „Czerwonego śniegu” to prawdziwa czytelnicza uczta. Wyjątkowy klimat oraz umiejętne połączenie elementów historii, nie pozwalają oderwać się od lektury. Jeśli łakniecie kryminału, który doprowadzi Wasze emocje do temperatury wrzenia, to koniecznie sięgnijcie po siódmą cześć cyklu Ryder Creed.

Zawsze, gdy sięgam po książki Alex Kavy mam świadomość, że biorę udział w dochodzeniu, które w pełni skupi moją uwagę. Również tym razem tak było. Z przerażeniem śledziłem sprawę prowadzoną przez Maggie O’Dell. Gdy ta wpadła na trop mordercy moje emocje, sięgnęły zenitu.

Bez wątpienia „Czerwony śnieg” to kryminał, który znajduje się na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek, a Alex Kava ma należne miejsce w czołówce moich ulubionych autorek. Nie bez powodu czytelnicy tak chętnie sięgają po książki jej autorstwa. Myślę, że wielu czytających tę recenzje zgodzi się z moją opinią. Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki. Sięgając po nią nie pożałujecie swej decyzji, lecz weźmiecie udział w dochodzeniu, które zmrozi Waszą czytelniczą krew.

Książka „Czerwony śnieg” ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…