Recenzje

Na kłopoty… Rudnicka – Lena Rudnicka

Nie ukrywam, że Lena Rudnicka skradła moje kryminalne, czytelnicze serce, a Kinga Wójcik zdobyła moje ogromne uznanie. Za pomysł na stworzenie tak charakterystycznej, wyraźnej bohaterki. Za kryminalną intrygę. Za wątek obyczajowy. Za styl, język, którym prowadzi nas po stworzonej przez siebie historii.

Lena Rudnicka to bohaterka bardzo dobrze znana miłośnikom kryminałów w najlepszym wydaniu. To policjantka, która zdobyła uznanie czytelników, a tym samym jej autorka – Kinga Wójcik mocno uplasowała się w czołówce najlepszych polskich kryminalistek – rzecz jasna w literaturze.

Lena nie tylko cieszy się uznaniem czytelników, lecz również naczelnika wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który zwraca się do niej o pomoc. Zatem w szóstej już części tej serii Rudnicka powraca do stolicy województwa łódzkiego. Dlaczego?

Dlatego, że w mieście w bardzo krótkim odstępie czasu dochodzi do zaginięć dzieci. Policjanci wykorzystali już wszystkie swoje możliwości, aby dotrzeć do trójki uprowadzonych. Niestety ich działania spełzły na niczym. Gdy dochodzi do porwania czteroletniego Pawła Abramowskiego, naczelnikowi policji nie pozostaje nic innego, jak prosić Lenę Rudnicką o pomoc. Ci, którzy ją znają, wiedzą, że jest to najwłaściwszy wybór. Policjantka nie spocznie, dopóki nie rozwiąże tej tajemnicy.

„Blaga” to już szóste spotkanie z Leną Rudnicką. To nie tylko świetnie skonstruowany kryminał, lecz również doskonale poprowadzona historia z obyczajem w tle. Co nowego u Marcela Wolskiego? Czy spotkanie po czterech latach wniesie coś nowego w relacji tych bohaterów? Możecie być pewni, że będzie się działo. Wszak Kinga Wójcik jest znana z tego, że potrafi zaintrygować czytelnika, wrzucając go w wir skonstruowanej historii. A ta nabiera na sile z każdą kolejną stroną. Zatem nie czekajcie ani chwili dłużej, tylko weźcie „Blagę” w swoje czytelnicze dłonie – ta historia Was pochłonie.

Nie ukrywam, że Lena Rudnicka skradła moje kryminalne, czytelnicze serce, a Kinga Wójcik zdobyła moje ogromne uznanie. Za pomysł na stworzenie tak charakterystycznej, wyraźnej bohaterki. Za kryminalną intrygę. Za wątek obyczajowy. Za styl, język, którym prowadzi nas po stworzonej przez siebie historii. Jednym słowem – Kinga Wójcik wyrosła na jedną z najbardziej wyrazistych pisarek literatury kryminalnej, a stworzona przez nią bohaterka wpisuje się na czołówkę listy postaci tego gatunku. Jeśli jeszcze nie poznaliście Leny Rudnickiej, to najwyższy czas to zmienić. Sięgnijcie po „Blagę” szóstą część z jej udziałem. Książkę można czytać niezależnie, lecz warto zapisać sobie tytuły wcześniejszych: „Poryw”, „Spektakl”, „Osadzony”, „Szreń”, „Osuwisko”.

Książka „Blaga” ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…