Morderstwo w świecie sławy.

Kasia Magiera posiada niebywały talent do kreowania emocjonującej fabuły, która elektryzuje. A w swym umyśle dzierży wyjątkową zdolność tworzenia wyrazistych postaci, które zapadają w naszej pamięci nie tylko podczas czytania. „(Nie)Sława” to druga książka w pisarskiej karierze Pani Katarzyny. Kryminał, który trafia do naszych rąk dobitnie udowadnia, iż sukces pierwszej książki pod tytułem „Echo milczenia” nie jest kwestią przypadku. Autorka po raz drugi genialnie trafia do serc i umysłów każdego czytelnika, nawet najbardziej wymagającego, który od wciągającej lektury wymaga ostrej jazdy bez trzymanki. Usiądźcie wygodnie, zapnijcie pasy i przygotujcie się na mocne wrażenia. „(Nie)Sława” zapiera dech w piersiach. Jest to zasługą intrygującej historii, którą Pani Katarzyna wymyśliła oraz wyjątkowego kunsztu przelania jej na papier.

Autorka operuje ciekawym stylem, który sprawia, że książkę przeczytamy w mgnieniu oka, a po jej odłożeniu dojdziemy do wniosku, że twórczość pisarki wpadnie nam w oko. Tym razem Katarzyna Magiera zaprasza nas na salony show-biznesu. Podczas corocznego zjazdu celebrytów, który odbywa się w Krakowie dochodzi do morderstwa jednej z najbardziej opiniotwórczych dziennikarek. Gdy do celebryckiego świata docierają informacje o odnalezieniu zwłok Marii Magdaleny Markowskiej, na każdego z nich pada blady strach. Wielu z nich mogło zależeć na śmierci kobiety, która w pogoni za sensacją wielokrotnie przekraczała granice, narażając się wielu gwiazdom świata mediów. Pikanterii dodaje fakt, iż do morderstwa doszło w domu dziennikarki, tuż obok miejsca, gdzie mieszkają zaproszeni na zjazd celebryci. Emocje potęguje również informacja o tym, że skradziono laptop zamordowanej. Komu zależeć mogło na unicestwieniu żurnalistki? Czym mogła ona narazić się swojemu oprawcy? Jakie kompromitujące materiały zawarte są w laptopie, który został skradziony? Czy zagadka śmierci pięćdziesięciolatki zawarta jest w jej przeszłości? Na te i wiele pytań warto znaleźć odpowiedź. Znajdziecie ją w książce, która gwarantuje nam wiele ciekawych zwrotów akcji.

W rozwiązaniu tajemnicy morderstwa towarzyszyć będziemy ciekawemu duetowi śledczych. Do akcji wkracza komisarz Natalia Gwiazdowska oraz aspirant Marcin Winnicki, które swe szlify zdobywał w FBI. Nie tylko będą musieli odnaleźć mordercę, lecz również będą zmuszeni stawić czoła medialnej burzy, gdyż każdy ich krok relacjonowany będzie przez środki masowego przekazu. Wspomniany laptop, który jest w rękach niewłaściwej osoby, także nie ułatwia śledztwa bowiem jego nowy właściciel, co rusz dzieli się z opinią publiczną informacjami zawartymi na jego dysku. Nie trzeba chyba dodawać, że informacje te nie stawiają w pozytywnym świetle wielu przedstawicieli świata plotkarskiego. Każdy z podejrzany mataczy, a ich przesłuchania nie wnoszą nic nowego do śledztwa. Skandale, które wychodzą na światło dzienne, powodują, że w świecie celebrytów wręcz kipi od nadmiaru emocji.  Czy śledczym uda się oddzielić prawdę od kłamstwa i znaleźć granicę, gdzie kończy się gra podejrzanych? Komu może zależeć na wycieku tych informacji? Ile z nich jest prawdą? Co zyskać chce osoba ujawniająca zapiski z laptopa? Trzeba przyznać, że Kasia Magiera stworzyła wciągająca sieć intryg, która chwyta nas swoimi mackami i nie puszcza aż do końca tej wciągającej lektury. Dajcie się uwieść fabule, która zapewni dwie nieprzespane noce. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Melanż, gwarantuje nam mieszankę emocjonujących wrażeń, do których powracać będziemy we wspomnieniach.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Melanż http://www.genczelewska.pl/

Dodaj komentarz