Recenzje

Moralność Gertrudy

„Moralność pani Piontek” to komedia pomyłek, która rozbawi, poprawi humor i doprowadzi do łez. Do rozweselających łez. Lecz nie tylko fabuła jest mocnym punktem tej komedii. Magdalena Witkiewicz stworzyła barwnych bohaterów, których nie sposób zapomnieć.

Przepis na komedię romantyczną, która rozbawi do łez zna Magdalena Witkiewicz. Zna i nie zawahała się go użyć w historii zapisanej na kartach książki „Moralność pani Piontek”.

Ta powieść, to komedia w najlepszym wydaniu. Często podczas lektury wybuchać będziemy śmiechem, któremu nie będzie końca. Lecz to nie tylko komedia. To również powieść okraszona romantyczną historią, która skradnie Wasze rozweselone serca.

Gertruda Poniatowska, de domo Piontek to kobieta nieznosząca sprzeciwu. Wszystko musi być po jej myśli. Jej syn Augustyn w swoje trzydzieste piąte urodziny pomyślał, że najwyższy czas ulotnić się od matki. Nie to żeby jej nie kochał. Jednak doszedł do wniosku, że lepiej będzie mu z dala od autorytarnej matki. Jednak rodzicielka nie dopuszcza do siebie myśli, że Augustyn mógłby odejść od niej do innej kobiety – lafiryndy, którą nazwała tak pani Piontek. Ową lafiryndą jest Anula, studentka, która wynajmuje lokum od starszej Pani Halinki. Tak się jednak składa, że Augustyn wynajmuje te same lokum. Młoda studentka po zawodzie miłosnym, już nie tak młody chłopak, który wyrwał się spod skrzydeł apodyktycznej matki oraz jego przyjaciel – podrywacz Cyryl – to mieszanka ciekawych charakterów. A gdy spotkają się one pod jednym dachem, wówczas wszystko może się zdarzyć.

Czeka nas zatem komedia pomyłek, która rozbawi, poprawi humor i doprowadzi do łez. Do rozweselających łez. Lecz nie tylko fabuła jest mocnym punktem tej komedii. Magdalena Witkiewicz stworzyła barwnych bohaterów, których nie sposób zapomnieć. Gertruda, Romuald, Augustyn, pani Halinka, Anula, a może Cyryl, kto najbardziej przypadnie Wam do gustu? Wybór nie jest łatwy, ponieważ każdy z bohaterów ma to coś, co sprawia, że miedzy czytelnikiem a każdym z nich powstaje chemia.

Dodam tylko, że lektura tej komedii powoduje reakcje śmiechu. W zasadzie się temu nie dziwię, ponieważ autorką książki jest Magdalena Witkiewicz, pisarka, która nie raz udowodniła, że niezależnie od gatunku literackiego, w którym porusza się w swej twórczości, zawsze stawia na to, aby czytelnik był zadowolony z lektury. I tak samo jest w przypadku komedii, którą polecam Wam z uśmiechem na twarzy.

Książka „Moralność pani Piontek” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…