Recenzje

Miłość w Zakopanem

Bez wątpienia „Sezonowa miłość” to powieść wyjątkowa. Autorka zauroczyła mnie kwiecistym, barwnym językiem, a stworzona przez nią historia ujęła moje czytelnicze serce. To powieść, którą polecam czytelnikom szukającym wielu emocjonujących chwil podczas czytania.

Sięgając po klasykę polskiej literatury mam zawsze pewność wyjątkowej lektury. To obcowanie z twórczością uznanych poetek i poetów. To zetknięcie z kulturą naszych przodków. A dzięki temu możemy poczuć literackiego ducha przeszłość polskiej literatury. Bez wątpienia powieść „Sezonowa miłość” zasługuje na uznanie oraz miano klasyki. Gabriela Zapolska swoją twórczością (nie tylko dzięki tej książce) zapisała się w historii polskiej literatury.

Autorka zaprasza nas na Podhale. Jednakże nie tylko tatrzańskie uroki wciągną nas w wir czytania, ponieważ historia Tuśki wzbudzi naszą ciekawość. Tuśka jest żoną urzędnika. Codzienność życia daje się jej we znaki. Wyjazd na wakacje wraz z córką okazuje się doskonałym przepisem na to, aby w życiu kobiety nastąpiły zmiany. Podróż do Zakopanego to początek czegoś nowego w życiu Tuśki. Kobieta poznaje tu młodego aktora, którego temperament przykuwa jej uwagę.

Czy zatem Tuśka da ponieść się chwili zapomnienia? Czy miłosne uniesienie wygra ze zdrowym rozsądkiem? Co okaże się ważniejsze – rozsądek czy uczucie? Te pytania towarzyszyły mi podczas lektury tej książki. Książki, której nie sposób odłożyć na bok, gdyż historia stworzona przez Gabrielę Zapolską oraz jej barwny i kwiecisty język literacki porywają nas i nasze emocje. To piękna historia, która pozwala nam zastanowić się czym warto kierować się w życiu? Warto zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze.

Ważne jest to, aby oprócz współczesnej literatury zerkać swym literackim okiem w kierunku polskiej klasyki. A bez wątpienia „Sezonowa miłość” jest powieścią godną polecenia, przy której spędzicie wyjątkowe chwile. Czas spędzony z książką Gabrieli Zapolskiej to czytelnicza uroczystość.

To, co chcę podkreślić, to świadomość tego, iż mimo że powieść ta została napisana w 1905 roku, to jej historia nie straciła na znaczeniu we współczesności. Historia Tuśki, jej dylematy i nasze rozważania na temat jej losu, są uniwersalne, ponadczasowe, nie tracą na znaczeniu czy wartości. A już na pewno na wartości nie traci twórczość Gabrieli Zapolskiej.

Bez wątpienia „Sezonowa miłość” to powieść wyjątkowa. Autorka zauroczyła mnie kwiecistym, barwnym językiem, a stworzona przez nią historia ujęła moje czytelnicze serce. To powieść, którą polecam czytelnikom szukającym wielu emocjonujących chwil podczas czytania. Zapewniam Was, że kwiecistość wyrazu Gabrieli Zapolskiej oraz barwność historii Tuśki z połączeniem tatrzańskich krajobrazów, sprawią, że z radością w sercu oraz uśmiechem na twarzy będziecie wracać we wspomnieniach do historii zapisanej na kartach powieści „Sezonowa miłość”.

Książka w nowym pięknym wydaniu ukazała się nakładem Wydawnictwa Bukowy Las

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…