Recenzje

Marka Stelara bierzcie w ciemno

Bez wątpienia Marek Staler jest autorem dojrzałym, wiedzącym jak pisać i niebojącym się ukazywać tego na kartach swych książek. „Krzywda” to kryminał jakże dojrzały, solidny, mocno trafiający do naszej wyobraźni, sprawiając jednocześnie, że nasz umysł pracuje na wysokich obrotach.

Jeśli na książce jest napisane Marek Stelar, to bierzcie ją w ciemno. Jeśli nie czytaliście książek tego autora, to możecie być pewni, że to będzie doskonały wybór. Jeśli zaś znacie twórczość autora, to doskonale wiecie, co mam na myśli. Stelar jest pisarzem o niebywałym talencie tworzenia zagadkowych historii i kreowania bohaterów, z którymi nie będziecie chcieli się rozstawać. A drugie spotkanie z aspirantem Przeworskim już na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Jeśli chcecie poznać wcześniejszą sprawę, którą się zajmował to koniecznie sięgnijcie po „Skruchę”.

Bez wątpienia Marek Staler jest autorem dojrzałym, wiedzącym jak pisać i niebojącym się ukazywać tego na kartach swych książek. „Krzywda” to kryminał jakże dojrzały, solidny, mocno trafiający do naszej wyobraźni, sprawiając jednocześnie, że nasz umysł pracuje na wysokich obrotach. A to za sprawą zawiłej kryminalnej zagadki, którą chce się rozwiązać. Proszę mi wierzyć, nie przychodzi to z łatwością, gdyż autor doskonale miesza nitki fabuły.

Marek Stelar zaprasza nas do Nowego Warpna. To tutaj doszło do zabójstwa emerytowanej nauczycielki. Morderstwo Reginy Remus odbija się szerokim echem wśród tamtejszej społeczności. Kobieta nie cieszyła się sympatią mieszkańców. Jej charakter dał się we znaki wielu osobom. A dodatkowo niemieckie pochodzenie nie sprzyjało w dobrych relacjach z mieszkańcami.

Przeworski na miejscu morderstwa znajduje na podłodze napisane krwią nazwisko mordercy. Zatem zdaje się, że sprawa zostanie szybko rozwiązana. Ale czy na pewno? Ciekawostką jest również znalezione zdjęcie pochodzące z 1946 roku, na którym znajduje się załoga posterunku MO. Ślady prowadzą nas do przeszłości. A gdy dodam również, że na cmentarzu odkryjemy szczątki więźniów obozu koncentracyjnego, to jeszcze bardziej spotęguję Waszą chęć do sięgnięcia po tę książkę. I tutaj warto podkreślić, że pisarz doskonale łączy przeszłość z wydarzeniami z 2018 roku.

„Krzywda” to bez wątpienia kolejne dzieło Marka Stelara, które warto przeczytać. A co najważniejsze książka ta zasługuje nie tylko na bestseller, lecz również na miano NIK – Najlepszej Interesującej Książki. W tej książce autor doskonale dawkuje emocje, dba o to, aby tempo akcji miało odpowiednią dynamikę. A to wszystko okraszone szczyptą tajemniczości, która będzie wgłębiać nas w lekturę tej książki. Powiadam Wam, czytajcie Stelara – bierzcie go w ciemno. Twórczość tego autora jest godna polecenia. Co też czynię.

Książka „Krzywda” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…