Recenzje

Maggie O’Dell w opałach

Alex Kava ponownie nie zawodzi oczekiwań swoich czytelników. Kolejny raz z troską o ich czytelnicze, kryminalne doznania, serwuje historię, która mrozi krew w żyłach, sprawiając, że emocje sięgają zenitu. Amerykańska pisarka ponownie dowodzi, że potrafi zarysować intrygującą historię, z kryminalną zagadką, której pozazdrościć może jej wielu światowych pisarzy.

Alex Kava jest pisarką, której przedstawiać nie trzeba miłośnikom kryminałów. Maggie o”Dell jest profilerką, którą zna każdy fan tegoż gatunku. „Zabójczy wirus” to już szóste spotkanie z tą właśnie bohaterką. Teraz dzięki wznowieniu tej części, możemy ponownie spotkać się z agentką FBI, która znalazła się w niezłych tarapatach.

A wszystko zaczęło się od tajemniczego listu z pogróżkami wysłanego do Akademii FBI w Quantico. Teraz Maggie O’Dell wraz z dyrektorem Cunningham rozpoczyna śledztwo, zmierzające do poznania personaliów terrorysty. Niestety sami wpadają w śmiertelną pułapkę. Jak się okazuje bronią terrorysty jest wirus, który atakuje całkiem przypadkowe osoby. Co gorsze agentka trafia do wojskowej izolatki instytutu badawczego, i to właśnie z tego miejsca będzie dążyła do schwytania terrorysty, który nie ma wszelkich skrypułów do użycia broni biologicznej. Dlatego też Maggie O’Dell zrobi wszystko, aby pomóc agentowi Tully’emu w zaprzestaniu rozprzestrzeniania się zabójczego wirusa.

Czy starczy im czasu? Czy nie będzie za późno? Jaką cenę będą musieli zapłacić? Koniecznie sprawdźcie to sami i sięgnijcie po „Zabójczy wirus” kolejną książkę Alex Kavy, którą warto zaprosić do swej domowej biblioteczki w zaszczytnym miejscu NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Alex Kava ponownie nie zawodzi oczekiwań swoich czytelników. Kolejny raz z troską o ich czytelnicze, kryminalne doznania, serwuje historię, która mrozi krew w żyłach, sprawiając, że emocje sięgają zenitu. Amerykańska pisarka ponownie dowodzi, że potrafi zarysować intrygującą historię, z kryminalną zagadką, której pozazdrościć może jej wielu światowych pisarzy. Wszak Alex Kava do tej światowej czołówki się wpisuje. I to na wysokiej lokacie. Zatem jeśli chcecie ulokować swoje czytelnicze wrażenia w odpowiednim kryminale, to „Zabójczy wirus” jest właśnie dla Was. Czyt-NIK przeczytał i z czystym sumieniem poleca każdemu, kto pragnie mocnych wrażeń i chce ponownie spotkać się z agentką FBI Maggie O’Dell – bohaterką, do której moje czytelnicze serce bije szybciej i mocniej.

Dodam tylko, że jestem pod ogromnym wrażeniem twórczej kreatywności Alex Kavy, która stworzyła jakże wyrazistą postać profilerki FBI. Pisarka doskonale potrafi poprowadzić nitki stworzonej fabuły, tak, aby czytelnik poznający kryminalną historię, zatracił się w niej całym sobą, chcąc jak najszybciej rozwikłać zagadkę. A proszę mi wierzyć, że Alex Kava umiejętnie prowadzi wszystkie wątki, dlatego też nie prędko traficie na właściwy trop. I oto przecież chodzi.

Książka „Zabójczy wirus” ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…