Recenzje

Maggie O’Dell kontra Albert Stucky

To kryminał, który zaspokoi oczekiwania wszystkich miłośników gatunku, a tym samym sprawi, że wybór tej książki jest strzałem w dziesiątkę. Zresztą Alex Kava jak zawsze trafia w punkt moich czytelniczych oczekiwań. Twórczość tej autorki zasługuje na uznanie, co też czynię, pisząc, że to kolejny tytuł, który trafia na półkę NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Alex Kava z każdą książką serwuje swoim czytelnikom dawkę mocnych wrażeń. Ekscytacja nie ma granic, gdy tylko weźmiecie w dłoń książkę jej autorstwa. „W ułamku sekundy” sprawi, że wszystko wokół zatrzyma się, a Wy będziecie nasycać się historią zapisaną na kartach drugiej części z cyklu Maggie O’Dell. To bez wątpienia bohaterka, która w światowym kryminale zdobyła należne sobie uznanie, a Alex Kava jest czołową pisarką tego gatunku.

W tej części agentka FBI dążyć będzie do schwytania Kolekcjonera – Alberta Stucky’ego. Przez dwa ostatnie lata śledziła ona mordercę, który z okrucieństwem traktował swoje ofiary. Gdy udaje się go schwytać, wydaje się, że sprawa znalazła swój szczęśliwy finał. Niestety nie na długo, ponieważ Kolekcjoner ucieka z więzienia, a Maggie O’Dell ponownie zostaje wciągnięta w akcję schwytania niebezpiecznego mordercy.

Jaką drogę będzie musiała przejść agentka FBI, aby schwytać Kolekcjonera? Jaką cenę zapłaci, aby został doprowadzony przed oblicze sprawiedliwości? Niestety Albert Stucky jest o ułamek sekundy przed nią. Czy zatem Maggie O’Dell znajdzie sposób, aby schwytać niebezpiecznego, psychopatycznego mordercę? Koniecznie wejdźcie do tej gry i zasiądźcie do lektury książki „W ułamku sekundy”.

Po przeczytaniu tej książki mogę potwierdzić, że Alex Kava jest jedną z najlepszych pisarek kryminałów. Potrafi doskonale wejść w skórę mordercy oraz ukazać policyjną pracę. Dzięki tej książce możemy poczuć się jak agent FBI.

Alex Kava doskonale odrysowała portret psychologiczny Alberta Stucky’ego. Równie umiejętnie ukazuje emocje Maggie O’Dell, która chcąc schwytać Kolekcjonera, próbuje wejść w jego mroczną naturę, by ponownie doprowadzić do jego schwytania. A Wy nie zastanawiajcie się ani sekundy dłużej, tylko chwytajcie tę książkę i dajcie porwać się historii zapisanej na kartach kryminału „W ułamku sekundy”. To kryminał, który zaspokoi oczekiwania wszystkich miłośników gatunku, a tym samym sprawi, że wybór tej książki jest strzałem w dziesiątkę. Zresztą Alex Kava jak zawsze trafia w punkt moich czytelniczych oczekiwań. Twórczość tej autorki zasługuje na uznanie, co też czynię, pisząc, że to kolejny tytuł, który trafia na półkę NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Książka „W ułamku sekundy” ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…