Mądrości życiowe Michała Czerneckiego.

Dziennikarka Monika Sobień, która stworzyła portal WeMen.pl przeprowadziła wywiad-rzekę z Michałem Czerneckim. Aktor szczerze, aż do bólu rozmawia o sobie, swoim życiu, które mimo trudów ukształtowało w nim człowieka świadomego, twardo stąpającego po ziemi. Książkę czyta się niczym życiowy poradnik. I nie taki w stylu „1000 porad jak żyć i być szczęśliwym”. Ta książka to coś więcej – to żywy dowód, na to, że nie ważne ile razy upadasz, ważne ile razy się podnosisz. Publikacja ta może być również dla wielu z nas swoistym drogowskazem, akumulatorem, który naładuje nas energią niezbędną do mierzenia się z napotykanymi trudnościami. Książka podzielona została na trzy rozdziały, które można przyrównać do trzech etapów psychoterapii, kroków podejmowanych w pracy nad sobą. „Skąd przyszedłem?”, „Gdzie byłem?”, „Gdzie jestem?” to tytuły tych rozdziałów, które są pytaniami i zarazem odpowiedziami na to, co i jak kształtowało Michała Czerneckiego. W każdej z tych części możemy poznać wpływ przeszłości na teraźniejszość – kim jestem w związku z przeszłością i jak ona mnie ukształtowała.

Dzięki tej publikacji wyłania nam się obraz człowieka, który w latach młodości został doświadczony przez życie. Jednak w wyniku ciągłej pracy nad sobą dziś spełnia się życiowo w roli męża, ojca, aktora. Książka pokazuje nam człowieka silnego, którego życie może być dla nas nauką walki z trudnościami, a także dowodem na to, by nie poddawać się lecz walczyć i tak jak Michał Czernecki wybrać życie. Dlatego warto wybrać się do księgarń po tę książkę, bogatą w wiele mądrości życiowych z niej płynących. Publikacja jest dla nas studnią ważnych życiowych wskazówek. Może być dla nas również kopalnią niezbędnej wiedzy bowiem przekazana nie jest ona jako sucha teoretyczna nauka, lecz jest opisana przez człowieka, który własną postawą życiową udowadnia nam, że warto walczyć o życie i nie poddawać się. Z książki czerpiemy wiele życiodajnej energii, a mądrości życiowe, którymi dzieli się Michał Czernecki warto zapisać w swojej pamięci i wdrażać ją małymi krokami również w naszym życiu. To cenny i ważny drogowskaz, który ładuje nasze akumulatory i  daje wiarę w to, że można. Lecz nie tylko kwestie psychologiczne zawarte są w tej książce.

Monika Sobień umiejętnie i bardzo ciekawie prowadzi rozmowę, dzięki czemu poznajemy także wiele ważnych informacji związanych z drogą dochodzenia Michała Czerneckiego do aktorstwa. Wiemy jak wykuwał się talent, który podziwiać możemy w telewizji, teatrze, a ostatnio również z wielkim sukcesem w kabarecie. Pan Michał potrafi wcielić się w wiele postaci, zagrać je perfekcyjnie i przede wszystkim autentycznie. Ta prawdziwość aktora wynika z jego głębi, duszy, którą w tej publikacji również mamy przyjemność poznać. Rozmówca Pani Moniki także i w tej książce jest prawdziwy, nie koloryzuje, nie kokietuje, nie wybiela, nie tuszuje swoich negatywnych cech. W książce jak na spowiedzi Pan Michał wyciąga na światło dziennie swoje grzechy. Dzięki temu dokonuje się pewnego rodzaju katharsis, tak niezbędny do tego, by móc budować przyszłość wyswobodzoną z toksyn. Dzięki tej publikacji możemy poznać jeszcze bliżej aktora, którego podziwiamy w wielu kreacjach filmowych czy teatralnych. „Wybrałem życie” jest wywiadem podczas, którego aktor szczerze mówi nam jak jest naprawdę, a nie kreuje swojego życia pod publiczkę, czy też na potrzeby błysku fleszy. Michał Czernecki pokazuje nam, że aktor to przede wszystkim człowiek taki sam jak każdy z nas – człowiek, którego problemy nie omijają szerokim łukiem. Ogromne brawa należą się Panu Michałowi, który podzielił się z nami swoim życiem, sprawiając tym samym, że w życie wielu z nas została wlana dodatkowa energia do czerpania z niego pełnymi garściami. Brawo za odwagę! Słowa uznania warto pokierować w kierunku Pani Moniki Sobień, która bardzo ciekawie i wnikliwie poprowadziła tę konwersację. Warto poznać tę rozmowę i wziąć z niej coś dla siebie. A proszę mi wierzyć jest tego wiele. Dodatkowym atutem tej książki jest wzbogacenie jej nie tylko w ciekawe informacje z kulis polskiego show-biznesu. Zawiera ona także wiele ciekawych fotografii z rodzinnego albumu aktora. Książka ta sprawiła, że Michał Czernecki w moich oczach jawi się jako silny człowiek pełen optymizmu, życiowej energii, którą zaraża i z której warto czerpać.

Dodaj komentarz