Recenzje

Legenda U-505

Dziś dzięki Łukaszowi Grześkowiakowi możemy przyjrzeć się z bliska okrętowi, którego los zaciekawić może każdego czytelnika otwartego na pogłębianie swej wiedzy historycznej. „U-505. Prawda o wojnie na morzu” jest książka, która zapewni Wam zastrzyk tej wiedzy, podanej w ciekawy i przystępny sposób. Warto, aby lekcje historii były tak przyjemne, jak lektura tej książki.

„U-505. Prawda o wojnie na morzu” to książka, w której Łukasz Grześkowiak ukazuje losy jednego z najsłynniejszych okrętów podwodnych drugiej wojny światowej. Jego historia jest bardzo bogata. Jego załodze udało się zatopić osiem alianckich statków. Lecz niestety, nie zawsze sprzyjało mu szczęście. Warto poznać historię tego okrętu i jej załogi. Lektura tej książki, to lekcja historii, która nie nuży, lecz otwiera naszą ciekawość do poznania historii zapisanej na kartach najnowszej książki polskiego autora mieszkającego w Wielkiej Brytanii.

Łukasz Grześkowiak w tej książce ukazuje historię okrętu, który dziś zobaczyć możemy w muzeum w Chicago. Ta książka zaciekawi nie tylko miłośników okrętów podwodnych. Jest ona legendą, którą warto poznać. U-505 jest okrętem, który został najbardziej uszkodzony podczas wojennych działań. Jest jedynym okrętem na pokładzie którego doszło do samobójstwa niemieckiego dowódcy.

Nie da się ukryć, że Łukasz Grześkowiak włożył wiele pracy i serca w napisanie tej książki. Autor dodaje, że impulsem do napisania historii U-505 było obejrzenie filmu dokumentalnego poświęconego zdobyciu niemieckiego okrętu podwodnego. W książce „U-505. Prawda o wojnie na morzu” znajdziemy nie tylko wiele ważnych informacji, czy też relacji Hansa Gobelera. Publikacja ta bogata jest w liczne fotografie, które jeszcze bardziej przybliżają nam historię U-505.

Autor ukazuje nam nie tylko historię okrętu podczas wojennych działań. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się, jak potoczyły się jego losy po zakończeniu wojny. Bez wątpienia U-505 jest okrętem, który zapisał się w historii II wojny światowej. Dziś dzięki Łukaszowi Grześkowiakowi możemy przyjrzeć się z bliska okrętowi, którego los zaciekawić może każdego czytelnika otwartego na pogłębianie swej wiedzy historycznej. „U-505. Prawda o wojnie na morzu” jest książka, która zapewni Wam zastrzyk tej wiedzy, podanej w ciekawy i przystępny sposób. Warto, aby lekcje historii były tak przyjemne, jak lektura tej książki. Zdecydowanie polecam.

Książka „U-505. Prawda o wojnie na morzu” ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…