Recenzje

Lato pełne niespodzianek

Sięgnijcie po „Kiedy jak nie dziś”. Niech historia zapisana na kartach tej powieści rozbrzmi w Waszych sercach. A warto dodać, że to pierwsza część serii „Cztery pory uczuć”. Zatem czeka nas jeszcze wiele emocjonujących chwil z twórczością Pauliny Wiśniewskiej, która skradła moje czytelnicze serce.

By oderwać się od codzienności, chętnie sięgam po powieści obyczajowe. „Kiedy jak nie dziś” autorstwa Pauliny Wiśniewskiej, to książka, która pomogła mi wyrwać się do innego świata. Świata pełnego miłości, ale także zdrady, tajemnicy oraz wakacyjnej przygody. A jeśli przygoda jest porywająca, to ja się na to piszę.

Autorka napisała wzruszającą powieść, która dla miłośników literatury obyczajowej będzie ciekawie spędzonym czasem w poznawaniu historii Klary, studentki medycyny. I choć tak naprawdę nie jest to tylko powieść obyczajowa, ponieważ znajdziemy w niej wiele wątków psychologicznych. A to jeszcze bardziej potęguje naszą ciekawość w poznawaniu losów głównej bohaterki.

Klara mieszka wraz z matką w Szczecinie, i w głównej mierze poświęca się nauce. Od dawna chciała „zostać lekarzem z pasji i zamiłowania”. W czasie wakacyjnej przerwy postanawia wyjechać do ojca, który w Kaliszu Pomorskim prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Dodam tylko, że akcja powieści rozgrywa się w rodzinnym mieście autorki. Klara nie spodziewała się, że wyjazd będzie dla niej początkiem znajomości, która namiesza w jej życiu. Poznaje Maćka. Między dwojgiem rodzi się uczucie, które zostanie wystawione na niejedną próbę. Pewnego dnia Klara otrzymuje tajemniczy list, który wywraca jej dotychczasowe życie o sto osiemdziesiąt stopni. Od tego momentu nasza ciekawość nabiera na sile. Jaką tajemnicę skrywa matka dziewczyny? Czy Klara będzie w stanie jej wybaczyć?

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza opisuje obecne wydarzenia, natomiast druga ukazuje to, co działo się dziesięć miesięcy później. Krótkie i treściwe rozdziały to bez wątpienia atut tej powieści. Jednak jej największą wartością jest historia, w której miłość i wybaczenie grają pierwsze skrzypce.

Sięgnijcie po „Kiedy jak nie dziś”. Niech historia zapisana na kartach tej powieści rozbrzmi w Waszych sercach. A warto dodać, że to pierwsza część serii „Cztery pory uczuć”. Zatem czeka nas jeszcze wiele emocjonujących chwil z twórczością Pauliny Wiśniewskiej, która skradła moje czytelnicze serce. Jak sama autorka przyznaje „inspiracją do napisania tej książki było samo życie”. Natomiast cała seria będzie ukazaniem „historii kilku kobiet, które są tak różne jak pory roku, ale razem tworzą całość”. Zatem z niecierpliwością czekam na kolejną powieść Pani Pauliny Wiśniewskiej. „Kiedy jak nie dziś” to książka, która mocno mnie wzruszyła. A przecież o to właśnie chodzi w Najlepszych Interesujących Książkach.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Filia.

guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Gość
Grazyna
1 miesiąc temu

Zwróciłam na nią uwagę. Jest na mojej liście /bardzo długiej/.

Paulina
Gość
1 miesiąc temu

Dziękuję za recenzję i pozdrawiam serdecznie. 🙂

jeszcze chwilka…