Recenzje

Kto otruł?

„Miłość aptekarki” to powieść, która skradła moje czytelnicze serce. A Ty drogi czytelniku sięgnij po tę książkę i daj porwać się historii stworzonej przez Inny Lorentz, którzy udowodnili, że w powieści historycznej czują się jak ryba w wodzie.

„Miłość aptekarki” to druga część cyklu „Wędrowna aptekarka”. To kolejne spotkanie z Klarą, jej mężem Tobiasem i ich synem Martinem. Nowa seria duetu pisarskiego ukrywającego się pod pseudonimem Iny Lorentz to powieść historyczna, która zabiera nas do Turyngii XVIII wieku. Ten wyjątkowy klimat stworzony przez autorów, spełni oczekiwania wszystkich miłośników gatunku. Myślę, że wszyscy czytelnicy, którzy znają twórczość Ingrid Klocke i Elmara Wohlratha będą w pełni zadowoleni z lektury. Seria o aptekarce jest kolejną w ich dorobku, która zasługuje na słowa uznania.

Klara, Tobias i Martin cieszą się spokojem oraz faktem, że niebawem w ich rodzinie pojawi się kolejne dziecko. Niestety radość zmącona jest przez  wiadomość, która do nich dociera. W Rubenheim doszło do aresztowania wędrownego aptekarza. Został on oskarżony o otrucie burmistrza. Tobias, chcąc wyjaśnić tę sprawę, wyjeżdża do Rubenheim. Niestety los mu nie sprzyja bowiem sam, zostaje oskarżony o wytworzenie trującego specyfiku. Dlatego też Klara musi uratować męża i pomóc mu w wyjaśnieniu tej zagadki. Jak się okazuje cała sytuacja jest mistyfikacją stworzoną przez wrogów rodziny Justów.

Jaką drogę będzie musiała przejść Klara, żeby uratować Tobiasa? Komu zależy na tym, by zmącić ich spokój? Jedno jest pewne Inny Lorentz stworzyli historię, która sprawi, że nie odłożycie tej książki, dopóki nie dowiecie się kto zatruł burmistrza i dlaczego wplątał w to Tobiasa?

Mie ukrywam że „Miłość aptekarki” to powieść poruszająca, napisana w wyjątkowym stylu charakterystycznym dla twórczości Iny Lorenzt. Odwaga Klary zasługuje na uznanie oraz może być dla nas wzorem do naśladowania.

Pewne jest to, że z niecierpliwością czekam na kolejną trzecią część serii „Wędrowna aptekarka”. Wierzę, że każdy miłośnik wyjątkowych powieści historycznych tak jak ja umieści tę książkę na półce NIK –  Najlepszych Interesujących Książek.

„Miłość aptekarki” to powieść, która skradła moje czytelnicze serce. A Ty drogi czytelniku sięgnij po tę książkę i daj porwać się historii stworzonej przez Inny Lorentz, którzy udowodnili, że w powieści historycznej czują się jak ryba w wodzie. Przyznam, że autorzy nie zawiedli moich oczekiwań, lecz powiedli mnie do świata, do którego chętnie powracać będę we wspomnieniach. Zdecydowanie polecam.

Książka „Miłość aptekarki” ukazała się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…