Recenzje

Kto chce zabić Siennę?

Ten thriller psychologiczny jest po prostu genialny. Co tu dużo kryć, Erica Spindler zarysowała intrygującą historię, która zasysa naszą uwagę, trzymając w ciągłym napięciu.

Nie sposób zliczyć na palcach dwóch rąk ilości książek, które Erica Spindler wydała w Polsce. To jasno dowodzi, że w kraju nad Wisła amerykańska pisarka zyskała uznanie czytelników. A ja przyznać się muszę, że „Taka sama” to pierwsza książka pisarki, którą przeczytałem. I niestety wyrażam żal, że dopiero teraz sięgnąłem po jej twórczość.

Ten thriller psychologiczny jest po prostu genialny. Co tu dużo kryć, Erica Spindler zarysowała intrygującą historię, która zasysa naszą uwagę, trzymając w ciągłym napięciu. To czego doświadczyła Sienna Scott przywołuje o ciarki na całym ciele. Przyznam, że nie chciałbym być w jej skórze. Koszmar, którego doświadczyła powraca w mych myślach niczym bumerang.

Sienna po latach wraca do swojej mamy, u której zdiagnozowano zaburzenia psychiczne. I tutaj ogromne brawa należą się Erice Spindler za ukazanie relacji związanych z życiem osób dotkniętych zaburzeniami paranoidalnymi.

Jednak to, co najważniejsze „Taka sama” to świetny thriller psychologiczny, który mocno trzyma nas w niepewności o losy Sienny Scott. Musi ona zmierzyć się z tajemniczą i nierozwiązaną zagadką zabójstwa. Sienna ma powody sądzić, że to ona była celem morderstwa. W jej umyśle rodzi się strach dyktowany myślą, że morderca powróci, by dokończyć swego dzieła. Czy Sienna zdoła uchronić się od demonów przeszłości? Czy może czuć się bezpieczna w świecie, w którym prawda miesza się z kłamstwem, a fikcja zlewa się z rzeczywistością? Kto będzie pierwszy – Sienna, czy jej oprawca? Warto się tego dowiedzieć, i sięgnąć po thriller psychologiczny Erici Spindler.

To, co zasługuje na uznanie to styl autorki oraz dawkowanie poszczególnych elementów fabuły. Dzięki temu napięcie nie maleje, lecz z każdą stroną nabiera na sile. A siłą tej historii jest zagadka, która niczym tykająca bomba rozsadza nasze emocje.

Książka „Taka sama” ukazała się nakładem Wydawnictwa Luna.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…