Recenzje

Książka słowem i dźwiękiem pisana

Marta Bijan udowodniła, że nie trzeba pisać opasłych tomiszczy, by dać czytelnikowi ważny przekaz. Najważniejsze jest trafić w punkt emocji, które autorka poruszyła niczym kropla skałę.

Marta Bijan to nie tylko wszechstronna artystka, której płyta „Melancholia” spotkała się z zachwytem miłośników muzyki. Pani Marta to również poetka. W ubiegłym roku wydała tomik poezji „Kwiat wielu nocy”. W październiku pojawiła się jej debiutancka powieść „Melodia mgieł dziennych”. Książka, jakże bogata w muzykę i słowa płynące prosto z serca. Słowa szczere, głębokie, intymne. Słowa, które są zwierzeniem jakże poruszającym i trafiającym do naszej wyobraźni.

Książka ta jest magiczna, czytając ją wyruszamy do świata przepełnionego melancholią oraz muzyką, która rozbrzmiewa w naszych sercach. „Melodia mgieł dziennych” jest zapisana nie tylko słowami, które połączone w zdania, tworzą głęboki przekaz, lecz również nutami, które rozbrzmiewają w naszej wrażliwości. Dotykają jej głęboko dając możliwość do przemyśleń, rozważań. Pozwala nam zatrzymać się na chwilę.

W historii tej poznajemy Melodię, która jest u szczytu sławy. Jest ikoną muzyki, zbuntowaną i samotną. Niestety nie tylko muzyka wypełnia jej życie, gdyż w poczuciu pustki popada w uzależnienie od narkotyków. Pani Marta ukazuje nam również losy trzydziestodwuletniej Es. Poznajemy jej niespełnione marzenia, ból po straconej miłości i śmierci ojca. Es pisze teksty piosenek, lecz to za mało, by mogła zaistnieć na wielkiej scenie. Dwa przedstawione światy, są skrajne, odmienne niczym dwa przeciwne bieguny. Lecz tym, co je do siebie przyciąga jest miłość do muzyki. Los sprawia, że bohaterki spotykają się. Czy wspólnie będą mogły realizować swoje pasje? Czy może jednak będą rywalkami? Czy zazdrość wywoła burzę w ich relacji?

Ta krótka historia, którą poznajemy jest bogata w przekaz, który z niej płynie. Marta Bijan udowodniła, że nie trzeba pisać opasłych tomiszczy, by dać czytelnikowi ważny przekaz. Najważniejsze jest trafić w punkt emocji, które autorka poruszyła niczym kropla skałę. To, co zapisało się w mojej pamięci, to cytaty, głębokie, inspirujące, które warto zapisać w swym sercu i umyśle, podążając drogą zwaną życie. O tak, ta książka jest bardzo życiowa. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…