Recenzje

Książka jak film

Miłośnicy powieści sensacyjnych, kryminałów, thrillerów w „Gorączce 2” znajdą ten intrygujący pierwiastek, który sprawi, że podczas lektury będziecie płonąć z ekscytacji. Możecie być pewni, że ta książka rozgrzeje Wasze emocje do czerwoności.

Nie ważne czy kochacie filmy, czy Waszą miłością są książki – „Gorączka 2” jest dla każdego! Jeśli oglądaliście film Michaela Manna pt. „Goraczka”, to koniecznie sięgnijcie po kontynuację książkową, napisaną przez autora kultowego filmu i Meg Gardiner, autorkę bestsellerowych thrillerów. Zatem taki duet jest zapowiedzią wyjątkowej lektury. Czy tak było? Szczerze mogę odpowiedzieć, że tak właśnie było.

Nie ukrywam, że ta książka trzyma w napięciu równie jak film. „Gorączka 2” to dowód na to, że Michael Mann nie tylko w filmie czuje się doskonale. Ma również talent do pisania książek. A połączenie z doświadczeniem Meg Gardnier daje nam thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Czytając „Gorączkę 2” przed oczami miałem aktorów odgrywających główne, filmowe role i tak pomyślałem sobie, że fajnie byłoby, zobaczyć tę historię na dużym ekranie. Czytając tę książkę w mej wyobraźni pojawiały się trzymające w napięciu obrazy scen oraz akcji, których nie brakuje.

To, co przykuło moją uwagę to nie tylko wspomniana akcja, to również mocni i wyraziści bohaterowie, a przede wszystkim historia, która trzyma w napięciu, tak bardzo, że nie wypuścicie tej książki z rąk, dopóki nie dotrzecie do finałowej sceny. A ta jest na wysokim wręcz hollywoodzkim poziomie.

Miłośnicy powieści sensacyjnych, kryminałów, thrillerów w „Gorączce 2” znajdą ten intrygujący pierwiastek, który sprawi, że podczas lektury będziecie płonąć z ekscytacji. Możecie być pewni, że ta książka rozgrzeje Wasze emocje do czerwoności. Jeśli zapytacie mnie, czy warto po nią sięgnąć, to zdecydowanie odpowiem, że tak. A jeśli zapytacie mnie, co zrobiłem po jej zrecenzowaniu, odrzeknę, że obejrzałem film „Gorączka”. Taka dawka „Gorączki” to doskonały zastrzyk mocnych wrażeń, które sprawią, że książka i film są jednymi z najlepszych „umilaczy” każdego człowieka.

Po sukcesie filmu i przeczytaniu książkowej kontynuacji wróżę jej popularność na równym poziomie jak ta filmowa. Wszak „Gorączka 2” jest dziełem Michaela Manna i Meg Gardiner, osób, które na dawkowaniu mocnych wrażeń znają się nie od dziś. A Ty drogi czytelniku już dziś sięgnij po „Gorączkę 2”. Koniecznie! Warto!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…