Recenzje

Koszmar wojennej rzeczywistości

„Wciąż pod wiatr” to powieść mocna, jej historia chwyta za serce, porywa nasze emocje. Autorka stworzyła historię, w której poznajemy bezkres ludzkiej tyrani, a z drugiej zaś strony siłę ludzkiego serca zapisaną w postawie Laury. Koniecznie poznajcie tę historię i weźcie ją sobie do serca.

„Wciąż pod wiatr” to druga część cyklu „Nauczycielka z getta”. To kontynuacja losów bohaterów, których poznaliśmy w pierwszej tytułowej części. Aneta Krasińska kreśli historię rodziny Lewiatanów, dla których wojenna rzeczywistość była niewyobrażalnym koszmarem. Każdy dzień ich życia naznaczony był cierpieniem i zdawało się, że lepsze dni już nigdy nie nastaną.

W tej części autorka ponownie ukazuje historię Laury, która za murami łódzkiego getta zajmuje się nastoletnimi braćmi męża. Razem walczą o przetrwanie, o pożywienie. Pewnego dnia trafiają do pracy na budowie. Nie wiedzą jednak, że ich praca związana jest z budowaniem obozu prewencyjnego dla polskich dzieci, których rodzice zostali oskarżeni o działania przeciwko nazistom.

„Wciąż pod wiatr” to powieść mocno trafiająca do naszych serc. Brutalność nazistów nie miała końca. Aneta Krasińska dotyka ważnych, trudnych tematów, które dziś jeszcze bardziej poruszają naszą wrażliwość. Historia stworzona przez autorkę jest przerażająca, uświadamiająca nam jak wiele zła jest w człowieku. Jak bardzo może on zmienić się pod wpływem chorej ideologii, która zabiła wielu ludzi i wielu pozbawiła zdroworozsądkowości, gdyż prowadzeni nazistowskimi hasłami nie wahali się zabijać i torturować.

Laura jest bohaterką, która zdobyła mój szacunek. I tak jak w pierwszej części również w tej, z całego serca pragnąłem, aby w jej życiu pojawiło się słońce. Czy jedna Laura będzie mogła cieszyć się beztroskim życiem? Czy uda jej się wydostać z piekła? Warto poznać jej historię. Warto sięgnąć po najnowszą powieść Anety Krasińskiej.

„Wciąż pod wiatr” to powieść mocna, jej historia chwyta za serce, porywa nasze emocje. Autorka stworzyła historię, w której poznajemy bezkres ludzkiej tyrani, a z drugiej zaś strony siłę ludzkiego serca zapisaną w postawie Laury. Koniecznie poznajcie tę historię i weźcie ją sobie do serca. A ja z niecierpliwością wyczekuję trzeciej części cyklu „Nauczycielka z getta”. Myślę również, że cała seria, zasługuje na uznanie nie tylko czytelników, lecz również filmowców. Chętnie ujrzałbym ekranizację tej historii.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…