Recenzje

Konrad Wolski w akcji

Trzeba przyznać, że Vincent V. Severski uruchomił w tej części wiele wątków. Lecz możecie być pewni, że tak zgrabnie je poprowadził, że nie pogubicie się w ich odkrywaniu. Wszystkie wątki zgrabnie się przeplatają.

Trzecia część serii „Nielegalni” nie zwalnia tempa, a co ważne trzyma poziom dwóch wcześniejszych książek. „Nieśmiertelni” to kolejna dawka mocnych wrażeń.

Tym razem agenci z ekipy Konrada Wolskiego wyruszają poza granice naszego kraju. Muszą dostać się do Teheranu by zapobiec wybuchowi konfliktu zbrojnego na skalę światową. Zmuszeni są w pełni wykorzystać swoje doświadczenie związane z techniką agenturalną.

Vincent V. Severski nie pozwolił, by akcja była łatwa i prosta do wykonania. Jak się okazuje wszystko zaczyna się komplikować. Wielowątkowość w thrillerach Severskiego, to znak rozpoznawczy i mocny punkt w tworzeniu thrillerów szpiegowskich. Oprócz niebezpiecznej sytuacji w Teheranie, w Sztokholmie dochodzi do brutalnego morderstwa na terenie politechniki. Porwany zostaje również tajny funkcjonariusz FRA. Tę sprawę prowadzić będzie inspektor Gunnar Selander. Jednak nie będzie on osamotniony. W pracy będzie mógł liczyć na wsparcie naczelnika wydziału do spraw zwalczania terroryzmu Lindy Lund oraz wybitnej hakerki Harriet Berghen. Na domiar złego w Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Czy nowe okoliczności okażą się niebezpieczne dla pracy agentów? Rozpoczyna się walka między szpiegami i zdrajcami. Michaił Popowski chce wspomóc spiskowców. W tym celu postanawia wyjechać do Sztokholmu. Ma to być jego ostatnia misja.

Trzeba przyznać, że Vincent V. Severski uruchomił w tej części wiele wątków. Lecz możecie być pewni, że tak zgrabnie je poprowadził, że nie pogubicie się w ich odkrywaniu. Wszystkie wątki zgrabnie się przeplatają. Trzeba nie lada talentu, by sklecić tak bogatą fabułę. Ale nie ma się czego dziwić, autor przyzwyczaił nas do tego, że potrafi trzymać w ryzach konstrukcję wymyślonej historii. Co ważne czeka Was doskonała zabawa, dzięki czemu sami poczujecie się niczym agenci, rozgrywający grę o najwyższą stawkę. Tym razem przemierzać będziemy przez Polskę, Rosję, Szwecję i Iran. No cóż będzie gorąco i będzie się działo. Jak na prawdziwy rasowy thriller szpiegowski przystało. Akcja prowadzona jest dynamicznie, dzięki czemu nuda podczas czytania nam nie grozi.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…