Recenzje

Komplikacje w paryskim hotelu

Danielle Steel ponownie dowodzi, że potrafi porwać czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Porwać  i dostarczyć mu wielu emocji podczas czytania. Miłośnicy twórczości amerykańskiej powieściopisarki nie zawiodą się, lecz utwierdzą  w przekonaniu, że autorka ma niebywały talent do kreowania historii, które na zawsze zapiszą się w naszej pamięci.

Są takie książki, których nie sposób odłożyć na później. Są takie powieści, które pragniemy przeczytać zaraz, gdy tylko wpadną w nasze ręce. Bez wątpienia taką książką jest najnowsza propozycja Danielle Steel.

Już samo nazwisko gwarantuje nam, że „Komplikacje” budzą naszą chęć poznania tej historii. Zatem po dokonaniu wszelkich domowych obowiązków niezwłocznie zabrałem się za lekturę tej książki. I przyznam szczerze, że była to prawdziwa czytelnicza uczta. Ciekawa historia ukazująca losy bohaterów nie pozwoliła mi oderwać się od lektury.

Danielle Steel zaprasza nas do luksusowego hotelu w Paryżu. Hotel Ludwik XVI mieszczący się przy ulicy Boissy d’Anglas jest jednym z najsłynniejszych w stolicy Francji. Oferuje swoim klientom wykwintne pokoje, ogromne apartamenty ozdobione antykami zapierającymi dech w piersiach. Kto z nas nie chciałby spędzić choć jednej doby w takim hotelu? Teraz dzięki Danielle Steel mamy ku temu okazję.

To właśnie w nim zagościli dostojni goście ze światowej elity, którzy do końca życia nie zapomną tej wizyty. Co takiego wydarzyło się w słynnym, ekskluzywnym hotelu Ludwik XVI? Jak bardzo pobyt w tym hotelu zmieni życie jego gości? Warto się o tym przekonać i sięgnąć po najnowszą powieść Danielle Steel.

Czytając tę książę poznamy losy gości tego luksusowego hotelu. Dowiemy się co wydarzyło się podczas tajemniczego spotkania zorganizowanego przez przybyłego do hotelu ministra spraw wewnętrznych Patricka Martina. Polityk planuje wystartować w wyborach prezydenckich. Czy wydarzenia do jakich dojdzie w hotelu przekreślą jego szansę na dalszą karierę polityczną? Poznamy również Gabrielle, odnoszącą sukcesy konsultantkę artystyczną, która nie miała szczęścia w życiu prywatnym. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem. Arthur jej były mąż nie dochował ślubnej przysięgi. Jak zakończy się pobyt Gabrielle w paryskim hotelu? Czy zdoła zapomnieć o swoim eks-mężu i otworzy się na nowe uczucie? W jednym z pokoi zamelduje się pewien tajemniczy Brytyjczyk Whyte-Jones. Co takiego sprowadza go do Ludwika XVI? Moją ogromną ciekawość wzbudziła wizyta amerykańskiej pary. Dlaczego Richard Sheffield i Judythe postanowili spędzić czas w tym miejscu? Intrygującym jest fakt, że „w ich paszportach widniały różne nazwiska”.

Muszę przyznać, że taka mieszanka bohaterów dodaje tej historii kolorytu. A to, co wydarzy się w pewną noc wstrząśnie nie tylko gośćmi, lecz również personelem hotelowym. Myślę, że również każdym, kto sięgnie po „Komplikacje”.

Danielle Steel ponownie dowodzi, że potrafi porwać czytelnika w wykreowany przez siebie świat. Porwać  i dostarczyć mu wielu emocji podczas czytania. Miłośnicy twórczości amerykańskiej powieściopisarki nie zawiodą się, lecz utwierdzą  w przekonaniu, że Danielle Steel ma niebywały talent do kreowania historii, które na zawsze zapiszą się w naszej pamięci. Zatem jeśli macie w planach lekturę Najlepszej Interesującej Książki, to koniecznie sięgnijcie po „Komplikacje”. Zdecydowanie polecam.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Między Słowami.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…