Recenzje

Kolejne śledztwo Toma Douglasa

„Koniec kłamstw” to bez wątpienia thriller, w którym Rachel Abbott udowadnia, że jest królową thrillerów psychologicznych i jak mało kto, potrafi zaserwować czytelnikom nie tylko rollercoaster emocji, lecz również zwroty akcji w jak najlepszym wydaniu. Co ważne autorka rozkłada ludzką naturę na czynniki pierwsze. Doskonale analizuje i ukazuje zachowania wykreowanych przez siebie bohaterów.

Nie skłamię, pisząc, że Rachel Abbott jest wysoko notowaną pisarką na mojej liście najlepszych pisarek, których twórczość miałem przyjemność poznać. A gdy dodam, że wykreowany przez nią nadinspektor Tom Douglas jest jednym z najbardziej ulubionych literackich bohaterów, to również będę szczery. Dlatego też pojawienie się jedenastej książki z udziałem tegoż bohatera, wywołało u mnie ogromną ekscytację, która nie malała wraz z poznawaniem kolejnej historii stworzonej przez królową psychologicznego suspensu.

„Koniec kłamstw”, czyli najnowszy thriller psychologiczny Rachel Abbott posiada to wszystko, co posiadać powinien rasowy, stuprocentowy thriller. Jest tu zagadka, mocne i wyraźne charaktery, a przede wszystkim zwroty akcji, które są znakiem rozpoznawczym brytyjskiej pisarki.

Autorka zaprasza nas do poznania historii Mallory oraz jej chłopaka Nathana. Mallory nie może narzekać, jej życie to pasmo powodzeń – dobra praca, wymarzony dom, ukochany mężczyzna u boku. Niestety pewnego dnia owe szczęście burzy się niczym domek z kart. Jak się okazuje Nathan, zostaje oskarżony w związku z tajemniczym zniknięciem młodej kobiety oraz uprowadzeniem dziecka.

Czy faktycznie mężczyzna jest wplątany w tę aferę? A może ktoś dąży do jego zniesławienia? Jeśli tak, to dlaczego? Czyżby chciał zakłócić szczęśliwe życie Mallory i Nathana? Pytań jest wiele. Odpowiedzi zna Rachel Abbott oraz nadinspektor Tom Douglas, który podjął się rozwiązania tej jakże tajemniczej sprawy. Jeśli weźmiecie tę książkę do swych rąk, to również Wy będziecie dążyć do odkrycia prawdy i poznacie odpowiedzi na kluczowe pytania. A droga do poznania prawdy wiedzie ciemnymi zakamarkami ludzkiej natury. Zatem bądźcie gotowi na emocjonującą lekturę.

„Koniec kłamstw” to bez wątpienia thriller, w którym Rachel Abbott udowadnia, że jest królową thrillerów psychologicznych i jak mało kto, potrafi zaserwować czytelnikom nie tylko rollercoaster emocji, lecz również zwroty akcji w jak najlepszym wydaniu. Co ważne autorka rozkłada ludzką naturę na czynniki pierwsze. Doskonale analizuje i ukazuje zachowania wykreowanych przez siebie bohaterów. Wewnętrzne rozterki Mallory w związku z oskarżeniami względem jej chłopaka, czy też konfrontacja przeszłości są doskonale rozpisane na kartach najnowszej książki Rachel Abbott.

„Koniec kłamstw” to nie tylko doskonały thriller psychologiczny, to studium ludzkich zachować w obliczu zagrożenia, utraty, strachu, lęku. Co ważne, w tej historii jest wszystko przemyślane i doskonale poprowadzone, co dobitnie pokazuje nam, że seria z nadinspektorem Tomem Douglasem zasługuje na uznanie. Co też czynię, umieszczając tę książkę (obok dziesięciu wcześniejszych) na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Thriller psychologiczny „Koniec kłamstw” ukazał się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…