Recenzje

Intrygi w Buckhead

Jeśli zastanawiacie się nad książką, która zapewni Wam wiele wrażeń, to thriller psychologiczny „Jedno z nas nie żyje” zaspokoi Wasz czytelniczy apetyt. Jeneva Rose potrafi dawkować emocje, doskonale tworzy rysy psychologiczne swoich bohaterek, ukazując prawdziwą twarz ludzi uwikłanych w grę pozorów i manipulacji.

Zamiast pisać recenzję najnowszej książki Jenevy Rose, mógłbym powiedzieć jedno – najnowszy thriller psychologiczny autorki, jest doskonałą lekturą dla miłośników mocnych wrażeń. Ta książka mocno czerpie z definicji gatunku. Jednakże warto, abym w kilku słowach podzielił się z Wami wrażeniami z lektury. Poszukiwacze mocnych historii nie muszą daleko szukać, wystarczy, że wezmą do swych rąk tę książkę. A gdy już ją weźmiecie, to nie puścicie aż do finału.

Autorka zaprasza nas do Buckhead, miasta będącego synonimem bogactwa. Kto z nas nie chciałby być jego mieszkańcem? Jednak patrząc na to, czym okupione jest takie życie, dwa razy zastanowimy się, zanim będziemy chcieli zameldować się w tym miejscu. Bogactwo okupione jest ciągłą walką, rywalizacją, a przyjaźń między mieszkańcami nie musi być szczera. W zasadzie nie jest!

Na kartach książki „Jedno z nas nie żyje” poznajemy historię Shannon, królowej pszczół. Niestety jej życie nie było słodkie. Kobieta zostaje porzucona przez swojego męża – Bryce’a – znanego polityka. Ten wybiera młodszą Crystal, dziewczynę z Teksasu. Jak można się spodziewać Shannon, postanawia się zemścić. Na domiar złego Olivia Petrov zrobi wszystko, aby odebrać Shannon miano królowej pszczół Buckead. Autorka ukazuje nam również historię Jenny, właścicielki salonu kosmetycznego Glow. To ona zna sekrety wszystkich swoich klientek. Czy wykorzysta swoją wiedzę?

Nie ukrywam, że lektura tej książki była bardzo dobrym wyborem. Jeśli zastanawiacie się nad książką, która zapewni Wam wiele wrażeń, to thriller psychologiczny „Jedno z nas nie żyje” zaspokoi Wasz czytelniczy apetyt. Jeneva Rose potrafi dawkować emocje, doskonale tworzy rysy psychologiczne swoich bohaterek, ukazując prawdziwą twarz ludzi uwikłanych w grę pozorów i manipulacji. Idealnie wymyślona historia i jej poprowadzenie są mocnym punktem tej książki. Książki, którą warto zaprosić do swej domowej biblioteki.

Historia napisana jest z różnych perspektyw. Dzięki temu możemy spojrzeć na nią oczami bohaterek, z różnych punktów widzenia. Który z nich jest prawdziwy? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, gdyż czytając tę książkę, wejdziemy do miasta pełnego intryg, manipulacji i nieczystych zagrywek. To doskonała gratka dla wymagających fanów thrillerów psychologicznych.

Książka „Jedno z nas nie żyje” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…