Recenzje

Hokus pokus czary mary

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy istnieją siedmiomilowe buty, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli chcecie znaleźć się na wyczarowanej przez Kajtusia wyspie, to nie zwlekajcie z lekturą tej książki. Jeśli tak jak Kajtuś chcecie zostać czarodziejami, to nie pozostaje Wam nic innego jak rozpocząć lekturę książki „Kajtuś czarodziej”.

Czasem warto przy wyborze lektury powrócić do lat młodości. Dlatego też sięgam po książki, które pozwolą mi przypomnieć chwile z dzieciństwa. Książka Janusza Korczaka pt. „Kajtuś czarodziej” jest tą, którą polecić mogę każdemu, niezależne od metryki. Młodzi czytelnicy mogą odpłynąć w świat wyobraźni, a Ci nieco starsi mają możliwość poczuć się młodziej. Książka ta jest doskonałym przepisem, na zabawę i niezapomnianą czytelniczą ucztę.

Janusz Korczak zaprasza nas do świata Antosia, który przezywany jest Kajtusiem. Zabawę i żarty ma we krwi, a my poznając jego historię, możemy odbyć przygodę, do której powracać będziemy we wspomnieniach. Kajtuś doskonale wprowadzi nas w ten klimat, sprawiając, że będziemy tryskać humorem. Jego aktywność udzieli się każdemu z nas. Wraz z bohaterem tej książki odkryjemy jego wyjątkową umiejętność do czarowania. A co jeśli talent ten wymknie się spod kontroli? Czy zdołamy nad nim zapanować? Wszak konsekwencje takiej magii mogą być niewyobrażalne!

Jednak proszę mi wierzyć, warto wejść do tej zabawy. Zabawy, którą wspominać będziemy z uśmiechem na twarzy. A ten nie zniknie podczas lektury książki. To, co ważne historia Kajtusia daje nam wiele do myślenia. Refleksje płynące z tej książki są głębokie, nieraz smutne, ale ważne, aby wziąć je sobie do serca. Rozważania te mogą być pomocne w naszym codziennym życiu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy istnieją siedmiomilowe buty, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jeśli chcecie znaleźć się na wyczarowanej przez Kajtusia wyspie, to nie zwlekajcie z lekturą tej książki. Jeśli tak jak Kajtuś chcecie zostać czarodziejami, to nie pozostaje Wam nic innego jak rozpocząć lekturę książki „Kajtuś czarodziej”. Warto zrobić to jak najszybciej bowiem na podstawie książki powstaje film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Zatem czeka nas kolejna frajda płynąca ze spotkania z Kajtusiem na szklanym ekranie. Ahoj przygodo!

„Kajtuś czarodziej” to pierwsza książka Janusza Korczaka, która dzięki Wydawnictwu Bukowy Las ukazała się w pięknym wydaniu. Niebawem do księgarń trafi „Król Maciuś Pierwszy” oraz „Król Maciuś na wyspie bezludnej”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…