Recenzje

Gdzie jesteś Izzy?!

C.J. Tudor umiejętnie połączyła wszystkie elementy fabuły, tak, by czytelnik sięgając po „Innych ludzi” , otrzymał mocną dawkę adrenaliny. Po „Kredziarzu” i „Zniknięciu Annie Thorne” to kolejny thriller autorki, który zasługuje na uznanie miłośników gatunku.

C.J. Tudor ponownie zaserwowała mi emocjonalną ostrą jazdę. „Inni ludzie” to niezwykle mroczny i przerażający thriller psychologiczny, który doprowadził moje emocje do temperatury wrzenia.

Historia stworzona przez autorkę rozpoczyna się 11 kwietnia 2016 roku. Wówczas nocą, autostradą M1 z Londynu do Leeds, Gabe wraca z domu z pracy. Stojąc w długim korku irytuje się, że spóźni się do domu. Jednak zdenerwowanie z tego powodu jest niczym, w porównaniu do tego, co zaraz przeżyje. W pewnym momencie mężczyzna w tylnej szybie starego samochodu dostrzega wystraszoną twarz swojej pięcioletniej córeczki. Widok przerażonej Izzy, z której ust wydobywa się bezdźwięczne słowo „Tatusiu” paraliżuje Gabe’a. Próbując skontaktować się z żoną, doznaje kolejnego ciosu. Policjant, który odebrał telefon, poinformował go o morderstwie jego żony i córeczki. Jak to możliwe? Przecież chwilę temu widział Izzy w szybie pordzewiałego samochodu. Mężczyzna odchodzi od zmysłów. Nie ustępuje w poszukiwaniach córeczki. Przez lata jeździ po autostradzie, by natrafić na ślad samochodu, w którym po raz ostatni widział córeczkę.

Poznajemy również historię Fran i jej córki Alice. Historię, która również związana jest z tą samą autostradą. Jednak oni uciekają nią, przed ludźmi, którzy chcą ich skrzywdzić. Tymi samymi, którzy stoją za tragedią Gabe’a i Izzy. Emocje podgrzewa fakt, że Fran wie, co stało się z córką Gabe’a.

Jak zakończy się ta historia? Pewne jest to, że nie prędko wpadniemy na trop w poszukiwaniu zaginionej córeczki. C.J. Tudor umiejętnie połączyła wszystkie elementy fabuły, tak, by czytelnik sięgając po „Innych ludzi”, otrzymał mocną dawkę adrenaliny. Po „Kredziarzu” i „Zniknięciu Annie Thorne” to kolejny thriller autorki, który zasługuje na uznanie miłośników gatunku. Na uwagę zasługuje również postawa głównego bohatera, którego determinacja w poszukiwaniu córeczki podkreśla sens słów, że „nadzieja umiera ostatnia”. A ja mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejną książkę autorstwa C.J. Tudor.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…