Recenzje

Gdzie jest Emilia?

Marcel Moss potrafi zawiązać zawiłą intrygę. Poprowadzenie każdego sznurka tej układanki, to mistrzowskie wykonanie będące dziełem jednego z najpopularniejszych pisarzy w Polsce. Moss stworzył już kilka serii z różnymi bohaterami. Każda z nich ma swoje szczególne miejsce w moich czytelniczych emocjach. Nie ukrywam, że ten duet ma wyjątkowe względy.

Marcel Moss – pisarz, którego nie trzeba przedstawiać. Marcel Moss – autor, który w swej twórczości pisarskiej przedstawia się z jak najlepszej strony. „Niewinni” to kolejne dzieło w jego dorobku. To trzecie spotkanie z bohaterami cyklu „Echo”. Echo to również nazwa Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych. Ich właściciele Ignacy „Igi” Sznyder i Sandra Milton dali poznać się ze swej nieugiętości w rozwiązywaniu tajemniczych historii. Ta kolejna, której się podejmą wymagać będzie od nich sprytu, zaangażowania i nieustępliwości w dochodzeniu do prawdy. A z tego są przecież znani.

Mieszkańcami Zielonej Góry wstrząsa informacja o zaginięciu sześcioletniej Emilii Rajcher. Damian i Weronika Rajchel odchodzą od zmysłów. Ich córka w chwili zaginięcia była wraz z siostrą pod opieką niani. Dlaczego pod osłoną nocy dziewczynka zniknęła ze swojego pokoju? Na domiar złego środki masowego przekazu informują o wyjściu na wolność groźnego pedofila. Czy Sergiusz Cieciora uprowadził dziewczynkę?

Niestety policyjne śledztwo nie rzuca nowego światła na wydarzenia feralnej nocy. Dlatego też Rajchelowie zwracają się o pomoc do Sznydera i Milton. Właściciele agencji Echo wyruszają do Zielonej Góry, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia sześcioletniej Emilii.

W trakcie śledztwa ujawniane zostają kolejne tajemnice, a my z zapartym tchem śledzimy każdy krok Ignacego i Sandry. A gdy dowiadujemy się, że … nie, nie mogę zdradzić Wam tej tajemnicy. Zlinczowalibyście mnie!

Nie da się ukryć, że Marcel Moss potrafi zawiązać zawiłą intrygę. Poprowadzenie każdego sznurka tej układanki, to mistrzowskie wykonanie będące dziełem jednego z najpopularniejszych pisarzy w Polsce. Moss stworzył już kilka serii z różnymi bohaterami. Każda z nich ma swoje szczególne miejsce w moich czytelniczych emocjach. Nie ukrywam, że ten duet ma wyjątkowe względy. A to ze względu na nieustraszoną postawę w podejmowaniu się zadań wręcz niemożliwych. Zadań trudnych, bolesnych.

„Niewinni” to trzecie spotkanie z tymi bohaterami. Mam nadzieje, że nie ostatnie. Marcel Moss – obiecaj nam, że Sznyder i Milton powrócą jeszcze. I to nie raz, nie dwa, lecz na kilka kolejnych części. Jest przecież jeszcze tyle tajemnic do rozwiązania.

Książka „Niewinni” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…