Recenzje

Gdzie jest dziecko?

Każda chwila z lekturą „Idealnej opiekunki” potęguje chęć rozwikłania tej zagadki. Phoebe Morgan zaserwowała nam emocjonalną huśtawkę, stopniowo dawkując odkrywanie poszczególnych elementów tej układanki. Natomiast finał tej historii, to prawdziwy nokaut!

Phoebe Morgan debiutuje na polskim rynku wydawniczym w bardzo dobrym stylu. A to za sprawą thrillera psychologicznego „Idealna opiekunka”. Jeśli uwielbiacie ten gatunek, to ta książka jest dla Was. Znajdziecie w niej wszystko to, co rasowy thriller psychologiczny mieć powinien. Zdumiewające jest to, że autorka doskonale ukazuje portret głównej bohaterki. Lecz również intryga, którą utkała zapiera dech w piersiach.

Caroline Harvey opiekuje się małą Eve Geras. Niestety rodzice dziewczynki odnajdują opiekunkę martwą, porzuconą na łóżeczku córeczki. Na domiar złego ślad po Eve zaginął. Co stało się z ich córeczką? Kto dokonał morderstwa na Caroline? Co tak naprawdę wydarzyło się w nocy 10 sierpnia w mieszkaniu na Woodmill Road w Ipswich? Pytania kłębią się w umysłach rodziców, którzy obawiają się o los Eve? Rick i Jenny Geras odchodzą od zmysłów.

Emocje, które nam towarzyszą, wręcz zżerają nas od środku. Bo nie sposób wyobrazić sobie to, co czuć musi rodzic w takiej sytuacji. Poznajemy również małżeństwo Calluma i Siobhan Dillon. W jednej chwili ich wspólne wakacje na francuskim wybrzeżu, kończą się niczym koszmarny sen. Callum zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa kobiety i uprowadzenia dziecka. Czy prezenter telewizyjny mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni? Co mogło skłonić go, do tego czynu? Dlaczego mężczyźnie mogło zależeć na śmierci kobiety i zniknięciu Eve? Co łączy te rodziny? Odpowiedź na te pytania będzie dla Was zaskakująca.

Autorka ukazuje tę historię z kilku perspektyw, co pozwala nam dogłębniej spojrzeń na tę historię. W bardzo rzeczywisty sposób ukazuje także mechanizmy, jakie rozgrywają się w umyśle człowieka doświadczonego takimi wydarzeniami. A obrót wydarzeń pcha nas do jak najszybszego poznania prawdy. Każda chwila z lekturą „Idealnej opiekunki” potęguje chęć rozwikłania tej zagadki. Phoebe Morgan zaserwowała nam emocjonalną huśtawkę, stopniowo dawkując odkrywanie poszczególnych elementów tej układanki. Natomiast finał tej historii, to prawdziwy nokaut! Zapewniam Was, że zwroty akcji, wywrócą Wasze emocje do góry nogami. I o to w rasowym thrillerze psychologicznym chodzi! „Idealna opiekunka” to doskonała lektura dla czytelników, którzy w dobre książce szukają mocnych wrażeń jak i również szukają możliwości poznawania zawiłych portretów psychologicznych bohaterów. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…