Recenzje

Fantastyczne „Przebudzenie”

Styl, w którym pisarka poprowadziła tę historię ujmuje, sprawiając, że oczami wyobraźni odpłyniemy w daleki świat. Świat, do którego będziemy chcieli powracać. I mamy taką okazję, ponieważ „Przebudzenie” to pierwsza część cyklu „Dziedzictwo smoczego serca”.

Nora Roberts jest pisarką, która zyskała serca czytelników powieściami obyczajowymi. Autorka również pod trzema  pseudonimami pisze w różnych gatunkach, a tworzone przez nią historie intrygują czytelników. „Przebudzenie” to propozycja dla miłośników fantasy. To zaproszenie do magicznego świata, które zapewni nam wiele wrażeń podczas czytania.

Na kartach tej powieści poznajemy Breen, której ojciec w dzieciństwie opowiadał historie o magicznych miejscach. I jak to w prawdziwym życiu bywa, historie te odbiegają od tego prawdziwego. Breen po latach dowiaduje się, że jej zaginiony ojciec pozostawił cztery miliony dolarów. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki kobieta może wyruszyć do Irlandii, gdzie będzie mogła stanąć oko w oko z wizjami. Jak zakończy się ta konfrontacja? Czy przeznaczenie istnieje?

Pewne jest to, że historia stworzona przez Norę Roberts absorbuje naszą uwagę. Świat, do którego wkraczamy, intryguje. Pozwala oderwać się, zrelaksować. Styl, w którym pisarka poprowadziła tę historię ujmuje, sprawiając, że oczami wyobraźni odpłyniemy w daleki świat. Świat, do którego będziemy chcieli powracać. I mamy taką okazję, ponieważ „Przebudzenie” to pierwsza część cyklu „Dziedzictwo smoczego serca”.

Warto wziąć sobie do serca tę historię, ponieważ roztacza ona w naszej głowie fantastyczny świat. „Przebudzenie” to powieść, dzięki której wyruszamy w drogę wraz z Breen. A gdy już rozpoczniemy tę podróż, to nic innego nie będzie się liczyć. Tylko droga, którą będziemy podążać śladami głównej bohaterki.

Nora Roberts tą powieścią ukazała swoje inne twórcze oblicze. Równie ciekawe, jak te ukazywane w powieściach obyczajowych. Przede wszystkim intrygująca historia, styl jej ukazania oraz świat, który otwiera w naszej wyobraźni piękne obrazy. Obrazy, których nie sposób zapomnieć. Dlatego, jeśli będziecie tworzyć listę książek do przeczytania, to nie zapomnijcie o „Przebudzeniu”. Ta książka rozbudzi Waszą wyobraźnie i ciekawość. Zdecydowanie polecam!

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…