Recenzje

Drugie spotkanie z Leonem

Sięgając po tę książkę, przygotujcie się na emocjonującą podróż do fantastycznego świata stworzonego przez Iwonę Szul. Autorka zasługuje na słowa uznania. Jej kreatywność oraz sposób poprowadzenia fabuły nie pozwolą Wam oderwać się od lektury.

„Między czasem i przestrzenią” to druga część cyklu „Żywy Las”. Iwona Szul ponownie zaprasza nas do fantastycznego świata, w którym wraz z Leonem uczestniczyć będziemy w wyprawie. Kolejny raz zawitamy do Żywego Lasu. Tak jak za pierwszym razem, tak i teraz podróż ta rozpali nasze emocje.

Wraz z Leonem musimy zrobić wszystko, aby zapobiec katastrofie. Chyba, że jedynym wyjściem jest dopuścić do niej, aby móc się zmierzyć z demonami. Taka konfrontacja może nieć ogromne konsekwencje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Czy zatem jesteście gotowi, aby wraz z Leonem wejść do tej gry? Myślę, że ciekawość i chęć wzięcia udziału w tej przygodzie sprawią, że czym prędzej sięgniecie po drugą powieść Iwony Szul. A proszę mi wierzyć – warto. Nie bez powodu Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje! A co takiego sprawia, że „Żywy Las 2. Między czasem i przestrzenią” jest książką wartą polecenia?

Bez wątpienia mocą tej historii jest świat wykreowany przez Iwonę Szul. Świat pełen niebezpieczeństw, zagadek, które wręcz pchają nas do jego odkrywania. Mocnym punktem jest fabuła, która sprawia, że zatapiamy się w lekturze.

Wszystko zaczyna się od przebudzenia Leona, który w szpitalu dowiaduje się, że był w śpiączce. A to, co wydarzyło się w pierwszej części „Żywego Lasu” było jedynie snem. Zatem Leon postanawia powrócić do rzeczywistości, odciąć się od świata, w którym nie tak dawno był. Jednak jak się okazuje świat ten nie zapomina o chłopaku. Powraca do niego. Jaźnie, które wcześniej były nieodłącznym elementem „świata ze snu” wysyłają do niego tajemniczą dziewczynę. Ma ona ponownie sprowadzić chłopaka do „Żywego Lasu”. Dlaczego? Co takiego wydarzyło się, że tamten świat potrzebuje Leona? Warto się tego dowiedzieć.

Aby uzyskać odpowiedź na te pytanie będziemy musieli wraz z chłopakiem wejść do innego wymiaru. Zatem sięgając po tę książkę, przygotujcie się na emocjonującą podróż do fantastycznego świata stworzonego przez Iwonę Szul. Autorka zasługuje na słowa uznania. Jej kreatywność oraz sposób poprowadzenia fabuły nie pozwolą Wam oderwać się od lektury.

Książka „Żywy Las 2. Między czasem i przestrzenią”  ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…