Recenzje

Drugie spotkanie z Eirą Sjödin

„Nikt Cię nie odnajdzie” to kryminał przez duże K. To historia, która elektryzuje oraz sprawia, że w naszym umyśle uruchamiają się detektywistyczne cechy. Cechy, które będziemy chcieli wykorzystać, aby poznać finał tej sprawy. A możecie być pewni, że nie prędko wpadniecie na właściwy trop. Już Tove Alsterdal się o to postarała.

Za oknami mamy iście skandynawski klimat. A gdy sięgniemy po najnowszą książkę Tove Alsterdal to owy klimat rozprzestrzeni się w naszych czytelniczych sercach i umysłach. Nie ukrywam, że literatura skandynawska cieszy się moim ogromnym uznaniem. Za ten klimat. Za historie, które mrożą krew w żyłach. Nie inaczej było podczas czytania książki „Nikt Cię nie odnajdzie”. Znajdziecie w niej to wszystko czego oczekujecie od rasowego kryminału rodem ze Skandynawii.

„Nikt Cię nie odnajdzie” to drugie spotkanie z Eirą Sjödin, którą mieliśmy okazję poznać w pierwszej części pt. „Wiemy, że pamiętasz”. Możecie być pewni, że historię zapisaną na kartach najnowszej książki Alsterdal pamiętać będziecie jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Nad jeziorem Offersjön w opuszczonym domu odnajdziemy zwłoki zagłodzonego mężczyzny. Zbrodnia dokonana w lasach Ångermanlandii jest brutalna, bowiem mężczyzna został pozbawiony dwóch palców u lewej dłoni. Jednak to nie koniec zatrważających informacji, ponieważ w wyludnionej osadzie Malmberget odnaleziony zostaje mężczyzna, który był więziony w piwnicy. Czy te obie sprawy mają wspólny mianownik? Jaki jest punkt zaczepienia? Kto jest odpowiedzialny za te makabryczne czyny? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będziemy razem z Eirą Sjödin. Jednak to nie koniec tajemniczych zaginięć. Zatem policjantkę z Kramfors czeka wiele pracy, a nas mnóstwo przyjemności z lektury tej książki.

Dodatkowym elementem tej historii, który skupia naszą czytelniczą uwagę jest prywatna sytuacja policjantki. Jak się okazuje jej brat odbywa karę więzienia. Mężczyzna przyznał się do zbrodni, której nie dokonał. Dlaczego? Kogo kryje? A może kogoś się boi? Te pytania również nie pozwolą nam oderwać się od lektury.

„Nikt Cię nie odnajdzie” to kryminał przez duże K. To historia, która elektryzuje oraz sprawia, że w naszym umyśle uruchamiają się detektywistyczne cechy. Cechy, które będziemy chcieli wykorzystać, aby poznać finał tej sprawy. A możecie być pewni, że nie prędko wpadniecie na właściwy trop. Już Tove Alsterdal się o to postarała, tworząc zawiłą intrygę, którą będziemy chcieli rozwiązać. Ta książka to prawdziwa gratka dla wymagających miłośników kryminałów, którzy tak jak ja chętnie sięgają po skandynawską literaturę.

Mroczny i tajemniczy klimat to mocny punt najnowszej książki Tove Alsterdal. Również styl autorki w połączeniu wszystkich nitek tej fabuły, sprawi, że lektura tej książki to prawdziwa czytelnicza uczta. Zatem nie czekajcie ani chwili dłużej i sięgnijcie po tę książkę. Zdecydowanie polecam!

Kryminał „Nikt Cię nie odnajdzie” ukazał się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…