„Dom Jętki” – genialny debiut Jamesa Hazela.

„Dom Jętki” to doskonały debiut literacki Jamesa Hazela. Autor już na starcie mocno zadomowił się na pozycji znakomitych twórców thrillerów. I nie bez powodu dzięki tej książce uplasował się w czołówce mistrzów suspensu, stając na równi z Jeffery’em Deavera’em. Trzeba przyznać autorowi, iż jak mało kto potrafi w odpowiednim czasie wstrzymać akcje, a tym samym przyspieszyć bicie naszego serca. A na domiar wszystkiego w najmniej oczekiwanym momencie potrafi niespodziewanie zmienić bieg wydarzeń tak, że napięcie kolosalnie winduje w górę. A to, co było dla nas oczywiste zmienia się w oka mgnieniu. Autor potrafi zmienić zwrot akcji czyniąc tę książkę genialnym dziełem.

Geniusz tego thrillera tkwi w idealnie skonstruowanej fabule, którą James Hazel perfekcyjnie z pełną dozą profesjonalizmu przelał na papier. Niezmiernie cieszy fakt, iż nie jest to ostatnia książka autora bowiem „Dom Jętki” to pierwsza część serii z Charliem Priestem – byłym detektywem, a obecnie prawnikiem. Życie nie oszczędziło mu złych doświadczeń. Rozwiódł się z żoną. A jego brat William w wyniku zamordowania kilku osób zostaje umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Sam Charlie cierpi na zaburzenie osobowości. Gdy w lesie zostało odnalezione ciało mężczyzny z rozszarpaną klatką piersiową, śledczy początkowo uznają, iż doszło do samookaleczenia. A gdy Charlie Priest zostaje napadnięty w swoim domu, akcja nabiera tempa. Jednakże, gdy dowiadujemy się, iż następnego dnia napastnik byłego detektywa zostaje brutalnie zamordowany nasz czytelniczy apetyt wzmaga na sile. Wszystkie poszlaki świadczą na niekorzyść Priesta, który zmuszony jest powrócić do ciemnych zakamarków swojej przeszłości. Podejmuje on działania zmierzające do rozwikłania zagadki, która łączy go z Domem Jętki, tajemniczym stowarzyszeniem planującym zrealizować morderczy plan. Prowadzący sprawę detektyw McEwen dąży również do pogrążenia Charlie’ego, kierując na niego wszelkie podejrzenia dokonanej zbrodni.

Zatem główny bohater nie tylko musi rozwikłać zagadkę, lecz również oczyścić się z ciążących na nim zarzutów. Czy uda mu się odzyskać dobre imię? Czy zdoła wyplątać się z sieci podejrzeń? Jedno jest pewne, czas nie gra na jego korzyść, a życie kolejnych osób jest zagrożone. Warto przekonać się na własnej skórze z czym Charlie musi się zmierzyć. A trzeba przyznać, że już sama okładka przyprawia nas o gęsią skórkę. Zapewniam, że nie tylko okładka tej książki jest jej mocną stroną. Fabuła jest gwarancją świetnej lektury, która pochłonie Was od pierwszej strony. James Hazel porusza również ważny wątek dotyczący niemieckich obozów zagłady, w których prowadzono eksperymenty na ludziach. Jak sam przyznaje „Holokaust pozostaje jednym z najciemniejszych okresów współczesnej historii: ludobójstwo tak niewyobrażalne, że było określane rozdarciem w tkaninie czasu”. Zatem nie traćcie czasu i sięgnijcie po ten tytuł, by poznać morderczy plan realizowany przez ponad 70 lat.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona http://www.wydawnictwofilia.pl/

Dodaj komentarz