Recenzje

Danielle Steel is the best!!!

„Latające anioły” to kolejna bardzo dobra książka Danielle Steel, która sprawi, że miłośnicy jej twórczości potwierdzą swoją miłość. A ci, którzy nie znają jeszcze twórczości autorki, pokochają ją. Zapewniam Was, że warto sprawdzić pisarski talent Danielle Steel – autorki, która po prostu jest the best!

Zawsze, gdy pragnę się zrelaksować, sięgam po książkę, która zabierze mnie do świata, w którym będę mógł zapomnieć o tym prawdziwym. I wówczas mając przed sobą powieść Danielle Steel, wybieram ją bez chwili zawahania. „Latające anioły” to był bardzo dobry wybór. Dlatego też po zakończeniu lektury, powieść ta znalazła się na honorowej półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Amerykańska, bestsellerowa autorka zaprasza nas do poznania poruszającej historii odważnych kobiet. Życie Audrey i Lizzie zmieniło się w momencie ataku Japonii na Pearl Harbor. W grudniu 1941 roku kobiety straciły bliską osobę. Po przejściu żałoby postanowiły wesprzeć wojskowe oddziały lotnicze w ewakuacji rannych. Jako pielęgniarki dołączają do zespołu w Anglii, aby pomóc w sprowadzaniu rannych żołnierzy z frontu. Tutaj poznają Alex, Louise, Pru oraz Emmy. Szóstka kobiet nie cofnie się przed niczym, by wspierać żołnierzy w walce o wolność. Ryzykując własnym życiem, walczą o życie każdego żołnierza. To również historia o kobiecej przyjaźni i lojalności, tak potrzebnej w trudnych chwilach naznaczonych wojenną rzeczywistością.

Nie ukrywam, że bohaterki tej powieści bardzo mi zaimponowały. Odwagą. Charakterem. Niezłomnością. Poświęceniem. To cechy bardzo szlachetne. Historia ta na zawsze pozostanie w mym sercu i pamięci jako wzór prawdziwych cnót człowieka. Poznając ją, zastanawiałem się, czy również ja wykazałbym się taką postawą? Czy współcześnie jesteśmy zdolni do takich poświęceń? Myślę, że nie mi to oceniać? I mam nadzieję, że nie będziemy musieli powiedzieć – sprawdzam!

„Latające anioły” to powieść na kartach której poznajemy historię sześciu kobiet – aniołów niosących nadzieję na ludzkie dobro. To kolejna bardzo dobra książka Danielle Steel, która sprawi, że miłośnicy jej twórczości potwierdzą swoją miłość. A ci, którzy nie znają jeszcze twórczości autorki, pokochają ją. Zapewniam Was, że warto sprawdzić pisarski talent Danielle Steel – autorki, która po prostu jest the best!

Powieść „Latające anioły” ukazała się nakładem Wydawnictwa Luna

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…