Recenzje

Czym jest piękno?

Danielle Steel – czarodziejka słowa, mistrzyni zdobywania czytelniczych serc pięknymi historiami przelewanymi na papier. Jej powieści szturmują listy bestsellerów. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każda książka amerykańskiej pisarki chwyta za serce.

Danielle Steel – czarodziejka słowa, mistrzyni zdobywania czytelniczych serc pięknymi historiami przelewanymi na papier. Jej powieści szturmują listy bestsellerów. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każda książka amerykańskiej pisarki chwyta za serce. Każda kolejna utwierdza mnie w przekonaniu, że autorka ma niezwykły talent do rysowania ujmujących historii.

Ta najnowsza zapisana na kartach książki „Piękność” zadaje nam wiele pytań. Tym podstawowym jest – czym jest piękność? Czy to wizualny, zewnętrzny obraz naszej urody? Czy może jednak wewnętrzne okno naszej duszy? Myślę, że każdy z nas zna odpowiedź na te pytania. Odpowiedź, która zgodna jest z indywidualnym systemem wartości, poglądem na świat, a przede wszystkim na ludzi. Ta historia, którą przedstawia Danielle Steel, pozwala zadań również pytanie – jak wiele w naszym życiu zależy nie tylko od nas, lecz od czynników zewnętrznych, od wydarzeń, czy też miejsc, w których w danej chwili się znajdziemy.

Dwudziestodwuletnia Veronique Vincent święci triumfy w świecie modelingu. Jej twarz zdobi okładki prestiżowych magazynów. Światowe wybiegi walczą, aby to ona po nich stąpała. Życie modelki to pasmo sukcesów, popularności oraz kontraktów, które zapewniają jej luksusowe życie. Niestety życie bywa przewrotne, i tak jak wspomniałem wcześniej, pojawienie się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, może zmienić życie każdego człowieka o sto osiemdziesiąt stopni.

Niestety tak samo było w życiu Veronique. Atak terrorystyczny na lotnisku w Brukseli przekreślił marzenia i plany kobiety. Jej matka zginęła, a ona walczy o życie. Modelka przechodziła wiele zabiegów operacyjnych. Niestety obrażenia zewnętrzne wykluczyły Veronique ze świata mody. Ta historia uświadamia nam, że wydarzenia mające miejsce nie z naszej winy, mogą położyć się cieniem na nasze życie.

Veronique musiała na nowo poskładać swoje życie. Przewartościować je. Musiała znaleźć w sobie siłę i sens życia. Odziedziczony majątek po matce sprawia, że nowe możliwości otwierają się w jej życiu. Niestety odkrywa również trudną prawdę o sobie. Kobieta odnajduje w sobie nowy cel – niesienie pomocy innym. To jakże piękny cel, całkiem inny od piękna modelingu. To piękno wewnętrzne skryte w duszy każdego z nas.

A historia ukryta na kartach powieści „Piękność” jest warto poznania. Warto wziąć sobie do serca mądrość z niej płynącą.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, Znak Literanova

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…