Recenzje

Czwarte spotkanie z Gerardem Edlingiem

„Kabalista” to historia, która wciąga do cna. To książka, którą opolski pisarz udowadnia, że nie bez powodu jest najlepszych współczesnym polskim autorem. Jest również mistrzem suspensu, umiejącym żonglować fabułą, w taki sposób, że nasze emocje buzują, a my czujemy się jakbyśmy, wsiedli do rollercoastera.

Gerard Edling to postać bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom twórczości Remigiusza Mroza. Remigiusz Mróz, to autor bardzo dobrze znany każdemu, kto sięga po jego twórczość. Pisarz z każdą książką trafia w gusta swoich czytelników. W moje również. A Gerard Edling, czyli znany behawiorysta jest bohaterem, z którym zawsze chętnie spędzam czas. Zawsze, gdy tylko Remigiusz Mróz ożywi go na kartach swoich książek. „Kabalista” to już czwarte spotkanie z Edlingiem. Mam nadzieję, że nie będzie to END.

Małgorzata Rosa powraca z Warszawy do Opola. Przyjazd do stolicy polskiej piosenki związany jest ze sprawą gwałtu. Szefowie stacji chcą, aby dziennikarka nakręciła materiał o tej sprawie. Jak się okazuje opolska prokuratura nie udzieliła pomocy ofierze, uznając, że jej zeznania nie są wiarygodne. Śledztwo zostało zamiecione pod dywan, a sprawca uniknął odpowiedzialności. Dlaczego? Z czego wynika bierność opolskiej prokuratury? Czy dziennikarka zdoła przełamać lokalną zmowę milczenia?

Dziennikarka zwraca się o pomoc do Gerarda Edlinga. Sęk w tym, że został on pozbawiony wpływów, którymi mógł cieszyć się w przeszłości. Niestety Rosa nie za bardzo może liczyć na jego wsparcie…, ale niespodziewanie lokalny jasnowidz zwany Kabalistą z Chabrów, może okazać się pomocny w rozwiązaniu tej sprawy, w dotarciu do prawdy. Czy Małgorzata Rosa zdoła pomóc ofierze gwałtu? Jaką drogę będzie musiała przejść, aby osiągnąć swój cel? Czy Edling będzie mógł jej jakoś pomóc? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zapisane są w najnowszej książce Remigiusza Mroza.

„Kabalista” to historia, która wciąga do cna. To książka, którą opolski pisarz udowadnia, że nie bez powodu jest najlepszym współczesnym polskim autorem. Jest również mistrzem suspensu, umiejącym żonglować fabułą, w taki sposób, że nasze emocje buzują, a my czujemy się jakbyśmy, wsiedli do rollercoastera. Zatem zasiądźcie wygodnie, weźcie w dłonie „Kabalistę” i dajcie porwać się historii stworzonej przez Remigiusza Mroza. A w finale bądźcie gotowi na istne zawirowanie, które sprawi, że z Waszych ust wydobędzie się głośnie WOW -– co za fantazja! Zdecydowanie polecam!

Książka „Kabalista” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…