Czwarte pierwsze dziecko.

„Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem” autorstwa Christophera Machta to wzruszająca książka oparta na dokumentach. Autor wiele godzin spędził wertując akta, wnikliwie wczytując się w zapiski wypowiedzi bohaterów. I jak czytamy już na wstępie powinna być ona traktowana „jedynie jako publikacja udostępniająca wiedzę wydobytą z sensacyjnych zapisków doktora Blocha”. To właśnie tytułowym Żydem jest doktor, który u schyłku władzy Adolfa Hitlera przeprowadził na jego polecenie wywiad z nim samym. Wywiad miał być materiałem do powstania biografii. Jednak historia napisała inny scenariusz, gdyż po latach zapiski odnalazł Christopher Macht, który dzieli się z nami sensacyjną wiedzą. Pomimo charakteru paradokumentalnego, książka pozostaje fikcją literacką to i tak informacje na których bazuje elektryzują wstrząsając naszą opinią. W książce znajdziemy również wiele ciekawych wątków dotyczących biografii największego tyrana XX wieku – czasy dzieciństwa Hitlera, okresie rozwijania swoich artystycznych zamiłowań, jak i również początki dojścia do władzy, kompletowanie się zasad ustroju aż do ostatnich dni Fuhrera. Pytanie! Czyżby ostatnich!? Fakt, które poznajemy mrożą krew w żyłach. To co bulwersuje to informacje jakie uzyskujemy podczas lektury tej publikacji.

Książką napisana jest w formie wywiadu. I to właśnie podczas tego wywiadu dowiadujemy się o wielu bestialskich tak zwanych badaniach medycznych czy też raczej pseudomedycznych. Jak sam Hitler przyznaje dokonywano między innymi eksperymentów medycznych polegających na zamykaniu od pięciu do piętnastu więźniów w kabinie ciśnieniowej. Jak dodaje „następnie rozrzedzaliśmy lub zagęszczaliśmy powietrze. Dzięki temu mogliśmy obserwować zachowanie ludzi przy obniżaniu ciśnienia”. Nie sposób wyobrazić sobie jak organizm ludzki reaguje na tego typu działania. Nie wspomnę już o eksperymentach z zamrażaniem, czy też tortury z przełykiem, które w obozie koncentracyjnym Dachau były normą. Książka nie przechodzi również obojętnie wobec seksualnych upodobań Hitlera. Perwersja oraz fetyszyzm z jakim odnosił się w swoich praktykach seksualnych są co najmniej niesmaczne. Choć z drugiej strony o gustach się nie dyskutuje. „Spowiedź Hitlera” jest zapisem rozmowy przywódcy Trzeciej Rzeszy z Edurdem Blochem zwanym „szlachetnym Żydem”. Był on również jedynym Żydem wobec którego Hitler miał dług wdzięczności bowiem to on przez wiele lat leczył matkę kanclerza. Na kilka dni przed kresem bestialskiej polityki Adolfa przeprowadzony zostaje wywiad ukazujący kulisy tamtych czasów.

Książka uwypukla bulwersujące fakty, opowiadając o czarnej karcie w historii XX wieku. Opisane tutaj wydarzenia pokazują nam jakim tyranem był Hitler, który przeświadczony był o swoim przeznaczeniu o swojej roli wybrańca narodu będącego zbawicielem. Adolf przeświadczony był o tym, iż jest Mesjaszem, na którego barkach spoczywa misja, w imię której usprawiedliwia swoje działania. O tejże roli świadczyć mają cuda towarzyszące w życiu Hitlera bowiem był on czwartym dzieckiem, lecz pierwszym, które przeżyło czy też okoliczność uniknięcia śmierci podczas I wojny światowej. Te fakty były dla niego dowodem na to, że został wy-bra-ny! Warto sięgnąć po tę publikację bowiem jest ona dla nas jednoznacznym potwierdzeniem na nieludzkie działania związane z zakusami Hitlera na osiągnięcie tak zwanej „czystości rasy”. W publikacji znajdziemy również wiele fotografii, będących faktycznym udokumentowaniem przedstawianych informacji. Książka jest ważną pozycją literacką na mapie osób zainteresowanych tym tematem. Czy wiecie, że Hitler nominowany był do pokojowej nagrody Nobla! Absurd – nonsens!!! Hitler nie przyjął jej, wręcz wyśmiał całą ideę ustanawiając swoją nagrodę – Niemiecką Nagrodę Narodową za Zasługi dla Sztuki i Nauki. Pierwszym laureatem niniejszego wyróżnienia został… Ferdinand Porsche. Te i inne historyczne ciekawostki, wyczytać można w tej właśnie książce. Przyznam szczerze, że ta niespełna trzystu stronicowa publikacja jest kopalnią interesującej wiedzy, którą należy zgłębić. Zdecydowanie polecam lekturę tej książki. Zwłaszcza, że już 19 września do księgarń trafi „Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie” kolejna książka autora, który jak sam twierdzi publikacja ta zmieni bieg historii.

Dodaj komentarz