Recenzje

Biografia aktorki, kobiety, matki

Książka Mari Rivy „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” jest doskonałym upamiętnieniem historii aktorki. A fakt, że jest napisana przez najbliższą jej osobę – jej córkę – sprawia, że biografia ta jest najpełniejsza.

Marlene Dietrich ikona światowego kina – LEGENDA! Maria Riva córka królowej ekranu. Dziś ukazuje nam historię życia swej matki, którą wielu uznaje za gwiazdę wszech czasów. „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” to biografia bogatego i barwnego życia niemiecko-amerykańskiej aktorki.

Maria Riva jest jedynym dzieckiem Marlene Dietrich. Na kartach biografii ukazuje nam świat, w którym żyła, świat, w którym jak sama przyznaje matka była jej Wysokością. Od najmłodszych lat towarzyszyła jej w aktorskim życiu. Byłą z nią na przyjęciach, bankietach. Na planie filmowym była tuż obok niej. Często jak sama przyznaje pełniła „funkcję prywatnej asystentki matki”. Kto jak nie Maria Riva może najgłębiej ukazać nam biografię legendy kina.

Poznajemy historię rodzinną Dietrich. Początki jej kariery aktorskiej w Hollywood. Riva ukazuje nam również magiczne lata, które bez wątpienia są zasługą aktorstwa Marlene. Marlene, której nigdy nie brakowało energii, zaangażowania, dyscypliny i perfekcjonizmu. To właśnie miało przełożenie na sukcesy na wielkim ekranie.

Bez wątpienia Marlene Dietrich jest nie tylko legendą kina, jest również ikoną stylu. Futra i diamenty dodawały jej blasku. A może to właśnie ona dodawała blasku futrom i diamentom. Przecież jej gwiazda świeciła i świeci do dziś blaskiem sukcesu. Wielu nie potrafiło się jej oprzeć. Nawet kochanka Grety Garbo.

Dzięki tej książce możemy poznać wiele smaczków z życia Marlene. Choćby ten, że romansowała z Edith Piaf. Na wielkim ekranie przełamywała tematy tabu. Jako pierwsza zagrała scenę pocałunku z … kobietą. Nie bała się niczego i nikogo. Robiła wszystko, na co miała ochotę. Mogła i doskonale o tym wiedziała.

A ja czytając tę biografię mogłem dowiedzieć się wielu ważnych i ciekawych historii z życia aktorki, kobiety i matki. I choć nie była doskonałą matką, to w świecie filmu doskonale się odnajdywała, zapisując się w historii Hollywood wielkimi zgłoskami.

Książka „Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” jest doskonałym upamiętnieniem historii aktorki. A fakt, że jest napisana przez najbliższą jej osobę – jej córkę – sprawia, że biografia ta jest najpełniejsza.

W książce znajdziemy również wiele fragmentów prywatnej korespondencji Marlene Dietrich oraz zapiski z jej pamiętników. Dodatkowo biografia ta wzbogacona jest zdjęciami, które jeszcze bardziej przybliżają nam prawdziwą twarz Marlene Dietrich.

Jeśli jesteście miłośnikami aktorskiego dorobku ikony kina, to biografia Marii Rivy jest książką, którą warto przeczytać. Warto poznać biografię kobiety, dzięki której Hollywood zyskało gwiazdkę, która świeci po wsze czasy. Warto również nadmienić, że Wydawnictwo Znak, Znak Literanova zadbało o to, aby biografia ta wydana była w eleganckim stylu. Biorąc do ręki tę książkę możecie poczuć się wyjątkowo – historia Marlene Dietrich zapisana jest na papierze, którego próżno szukać w innych książkach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…