Arkadiusz Kiński „Ewangelia absencji istnienia”.

Arkadiusz Kiński w tomiku „Ewangelia absencji istnienia” zaprasza nas do poznania odpowiedzi na wiele pytań odnoszących się do nas samych, a także do sensu naszego istnienia. Autor zadaje pytania, drąży wiele ważnych aspektów naszego życia, które są istotą egzystencji. Warto sięgnąć po niniejszy tomik, gdyż uświadamia nam on wiele ważnych i istotnych kwestii, otwiera niejako oczy na nasze życie oraz to wszystko co jest i dzieje się wokół. Pan Arkadiusz w wierszach ukazuje swoje obserwacje dotyczące ludzkości, dlatego też tomik ten jest cennym kompasem po wzburzonych meandrach naszej egzystencji. Zdaje się być drogowskazem po krętych ścieżkach, które czasem wiodą nas na manowce, jak i zdają się być drogą ku pomyślności. Wiersze zawarte w tym niezwykłym tomiku mogą stać się dla każdego z nas pomocą w trudach dnia codziennego, w bolączkach, a także mogą towarzyszyć w chwilach radości czy też relaksu, gdy w bujanym fotelu zasiądziemy do lektury poezji Arkadiusza Kińskiego. Autor poprzez wiersze pokazuje nam, iż jest bacznym obserwatorem tego wszystkiego co wokół, a swoimi obserwacjami pragnie podzielić się z nami w swoim najnowszym tomiku. Co najważniejsze Autor jest autentyczny i szczery w swoim przekazie. „Ewangelia absencji istnienia” podzielona jest na siedem tak zwanych rozdziałów zawierających wiersze dotykające sedna podejmowanego tematu. Arkadiusz Kiński poprzez ten tomik ujął mnie refleksyjnością przekazu, który jest dotknięciem ważnych aspektów życia. Autor czyni to zarówno w sposób prosty jak i złożony, niejako zmusza nas do zatrzymania się i zerknięcia na siebie, swoje życie. Zatem warto w natłoku spraw, w krzątaninie codziennych obowiązków zatrzymać się i znaleźć chwilę na lekturę tychże wierszy bowiem mogą być one dla każdego z nas inspiracją do … . 
Nie bez powodu zatrzymałem się tu na chwilę, gdyż każdy z nas może zabrać z tych rozważań coś dla siebie, coś innego, indywidualnego, swojego.
„Ewangelia Absencji Istnienia” ukazała się nakładem Wydawnictwa Manufaktura Słów we współpracy z Literacka PKP-Jazda. 

Tomik „Ewangelia Absencji Istnienia”, zawiera wiele wartościowych wierszy. Spośród nich nie sposób wybrać ten jeden najlepszy, gdyż każdy z nich ma swój wyjątkowy charakter. Dlatego postanowiłem przedstawić Wam wiersz „Wyzbyty ambicji istnienia”.

„wyzbyty ambicji istnienia

na dnie architektury absolutu

bezcenny jak pierwotniak

odmówiłem nikczemny rytuał

estetyka upadła

wraz ze smakiem szyderstwa

krzyk nagiej Ewy

zgasił źródło wieczności

niedoskonały

stałem się człowiekiem”

Arkadiusz Kiński jest poetą, publicystą, i blogerem. Urodził się 9 października 1979 roku w Łęczycy. Dorastał i wychowywał się we wsi Mazew (woj. łódzkie). W roku 2010 zamieszkał w  Zgierzu, ale do Mazewsza wciąż powraca, tam jego mała ojczyzna. Od wielu lat zajmuje się pisaniem. Tworzenie, składanie słów to jego mały świat. Świat,  który pozwala wyjść poza granice cienia. Poezja to droga, którą można dojść  do wolności, dojść do horyzontu człowieczeństwa.

Swoje utwory publikował w „Akancie”, na stronach „Newsweeka”, „Poeci.com” i  „Na łódce poezji”. W roku 2011 formalnie zadebiutował w antologii 21 w skali Beauforta, ale to rok 2012 przyniósł przełomową antologię Sudecki pociąg  poetycki. Na jego koncie min. międzynarodowa Antologia, Po obu stronach Odry (wiersze tłumaczone na język niemiecki), Łódź tkanina z wada-mi, czy też  współudział w projekcie Piotra Goszczyckie-go: Listy z Wielkopolski. W roku 2013 otworzył Szlak Literackiej PKP-Jazdy swoim odważnym debiutem, tomikiem pod tytułem „Obydwaj”. Zainteresowania dzieli pomiędzy muzykę, fotografię, sport, poezję, psychologię. Uwielbia czytać książki a jeszcze bardziej, uwielbia kupować dobrą literaturę”.

Tomik „Ewangelia Absencji Istnienia” autorstwa Arkadiusza Kińskiego objęty został współpatronatem Czyt-NIK.

 

Dodaj komentarz