Recenzje

Ambitny kryminał Krzysztofa Beśki

Krzysztof Beśka doskonale dawkuje emocje, a jego pisarski styl sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od chęci poznawania kolejnych elementów śledztwa. Śledztwa, którego atmosfera daje się nam we znaki, a jego finał pozostawi niezmazalny ślad. Autor napisał kolejny ambitny kryminał, który nie tylko dotyka kwestii morderstwa, lecz porusza wiele aspektów związanych ze zbrodnią.

Krzysztof Beśka należy do grona tych pisarzy, którzy potrafią zaciekawić mnie nie tylko intrygującą historią, lecz sposobem jej przedstawienia. Po przeczytaniu wcześniejszych książek, którym patronuje („Ornat z krwi” „Krypta Hindenburga” oraz „Konstelacja zbrodni”) byłem pewien, że to tylko kwestia czasu, kiedy sięgnę po kolejny kryminał autorstwa Pana Krzysztofa.

I oto do moich rąk trafiła książka, która utwierdza mnie w przekonaniu, że pisarz doskonale poprowadził mnie po meandrach ludzkiej natury, ukazując jej najmroczniejszą stronę. „Duchy rzeki Pregel” to mocny kryminał, o którym nie można zapomnieć, gdyż jego fabuła wżera się w nasz umysł.

Detektyw Stanisław Berg, główny bohater powieści zakończył właśnie sprawę małżeńskiej zdrady. Jednak teraz przed nim prawdziwe wyzwanie. Musi rozwikłać zagadkę zbrodni. A wszystko zaczyna się w momencie, gdy czwórka studentów podczas spaceru odnajduje pływające w Zamkowym Stawie zwłoki kobiety. Zbrodnia okazuje się najmroczniejszą sprawą, którą zajmie się Berg. I wcale mnie to nie dziwi, gdyż będzie musiał wkroczyć w głąb ludzkiej natury i jej najciemniejszej strony, która skrywa sekrety przyprawiające o ciarki na plecach.

Krzysztof Beśka doskonale dawkuje emocje, a jego pisarski styl sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać się od chęci poznawania kolejnych elementów śledztwa. Śledztwa, którego atmosfera daje się nam we znaki, a jego finał pozostawi niezmazalny ślad. Autor napisał kolejny ambitny kryminał, który nie tylko dotyka kwestii morderstwa, lecz porusza wiele aspektów związanych ze zbrodnią. A to wszystko w wyjątkowym stylu, gwarantując czytelnikowi wiele emocji w prowadzeniu dochodzenia zmierzającego do poznania personaliów mordercy. Zdecydowanie polecam Wam tę książkę. Dzięki niej zaaplikujecie sobie morderczą adrenalinę. A przecież o to w dobrym kryminale chodzi.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Oficynka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…