Recenzje

Agnieszka Panasiuk zaprasza do Leśniczówki

Agnieszka Panasiuk z lekkością pióra rysuje historie, których nie sposób zapomnieć. To, co ważne, to fakt, że autorka doskonale zarysowała tę fabułę, dbając o połączenie jej z wątkiem historycznym. Zatem ta książka, to doskonała lektura dla miłośników powieści obyczajowych i historycznych.

Po przeczytaniu pierwszej części cyklu „Sekrety Białej” pt. „Kamienica” z utęsknieniem wyczekiwałem dnia premiery drugiej odsłony. I oto pojawiła się „Leśniczówka” kolejna, wyjątkowa powieść Agnieszki Panasiuk, autorki, która potrafi zarysować ciekawe historie, mocno wpadające do naszego czytelniczego serca.

W pierwszej części cyklu poznaliśmy poruszającą historię Doroty Rosolkiej. Na kartach tej powieści poznajemy losy Marysi, która staje oko w oko ze swoją przeszłością. Po latach powraca do Białej Podlaskiej. Kobieta boryka się z trudnym dzieciństwem, nieszczęśliwą młodzieńczą miłością oraz śmiercią swej matki. Marysia otrzymuje spadek po swej babci. W leśniczówce odnajduje pamiętnik Iny – łączniczki AK. Kim była Ina? Jak bardzo jej historia wpłynie na życie Marysi? Czy Marysia będzie gotowa, aby odbudować swoje relacje z ojcem jej chorego syna? Wreszcie, czy znajdzie w sobie na tyle sił i odwagi, by odkryć pogmatwaną historię swojej rodziny? Pytań wiele pojawia się w naszej głowie podczas czytania powieści „Leśniczówka”.

Nie ukrywam, że historia stworzona przez Agnieszkę Panasiuk dotknęła najczulszych strun moich emocji. Pozwoliła mi oderwać się od trosk codzienności, by móc razem z Marysią rozwiązywać jej życiowe dylematy. Dylematy, które pozwoliły mi spojrzeć na moje życie, moje decyzje, a tym samym mogłem przeglądnąć się w swoim postępowaniu. To bardzo ważne, że literatura Pani Agnieszki pozwala nam zadać wiele ważnych, życiowych pytań. Pytań, które mogą pomóc nam znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych życiowych, kluczowych kwestii.

Warto nadmienić, że nie tylko historia zapisana ka kartach powieści „Leśniczówka” porusza, lecz również styl autorki zasługuje na uznanie. Agnieszka Panasiuk z lekkością pióra rysuje historie, których nie sposób zapomnieć. To, co ważne, to fakt, że autorka doskonale zarysowała tę fabułę, dbając o połączenie jej z wątkiem historycznym. Zatem ta książka, to doskonała lektura dla miłośników powieści obyczajowych i historycznych.

Autorka zaprasza nas do niezwykłej podróży. Warto przyjąć to zaproszenie i sięgnąć po drugą (z czterech) część cyklu „Sekrety Białej”. I nie jest sekretem, że to druga książka autorki, na której pojawi się czyt-NIKowe logo, świadczące o tym, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Druga część serii „Sekrety Białej” pt. „Leśniczówka” ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…