PRZEMYSŁAW BORKOWSKI

Przemysław Borkowski pisarz, poeta, felietonista, scenarzysta i aktor. Urodził się w Olsztynie, dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach na Warmii. Obecnie mieszka w Warszawie.

Przemysław Borkowski jest absolwentem Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1996 roku jest jednym z współtwórców, aktorów i autorów tekstów piosenek Kabaretu Moralnego Niepokoju. Wiersze i opowiadania Pana Przemysława publikowane były również na łamach „Odry”, „Twórczości”, „Metropolu” i „Kariery”. W kwartalniku „Fronda” ukazywało się Jego opowiadanie zatytułowane „Miasteczko Dermań”. Pisał felietony dla Onet.pl oraz miesięcznika „Kariera”. Współpracował również z „Przekrojem”, na łamach którego ukazywały się satyryczne wiersze na ostatnią stronę. Z jednej strony Przemysław Borkowski potrafi rozbawić i rozśmieszyć w Kabarecie Moralnego Niepokoju, z drugiej zaś umiejętnie wprowadza nas w kryminalny klimat zapisany na kartach Jego powieści. Lecz nie tylko kryminalna aura unosi się z książek Autora bowiem wiele w niej również magii, grozy, a nawet fantastyki.

Przemysław Borkowski dał się równocześnie poznać jako aktor. W 2007 roku wystąpił w filmie „Ryś”. Obecnie często występuje w śnie prezesa jako Piłsudski w „Ucho Prezesa”. Jest reżyserem takich produkcji jak np. „A.B.C.”, „Nasze miasta”, „Na zawodach sportowych” czy też „Mięso i wędliny”.

W roku 2000 wraz z Mikołajem Cieślakiem i Robertem Górskim wydał tomik wierszy „Zeszyt w trzy linie”. W 2009 roku zadebiutował powieścią „Gra w pochowanego”, a w 2011 zbiór opowiadań „Opowieści Cental Parku”. Dwa lata później na rynku wydawniczym pojawiła się książka „Hotel Zaświat” ukazująca kolejny talent pisarski Przemysława Borkowskiego.

W 2017 roku nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona, Czwarta Strona Kryminału wydany został „Zakładnik” czyli pierwsza część cyklu kryminałów z psychologiem Zygmuntem Rozłuckim na czele. Kontynuacją wciągającego kryminału jest „Niedobry Pasterz”. Trzecia część w przygotowaniu.

W ramach trwającego „Weekend z Przemysławem Borkowskim” Czyt-NIK jeszcze bardziej i wnikliwiej zaprezentuje Wam twórczość pisarską Autora, który potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika intrygującą fabułą.

Dodaj komentarz